EN|RU|UK
Блоги Борис Бабін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1263  3

Науковець та пітьма: п`ятдесят відтінків деокупації

Сьогодні Президентом України призначено Постійного Представника в Автономній Республіці Крим, видатного вітчизняного вченого-міжнародника Антона Кориневича. Хочу принагідно привітати нового Представника, адже ця посада є безперечним визнанням фаху та компетенції Антона, стала потужним сигналом для усіх молодих науковців, студентів та аспірантів – вчиться, доводьте свою кваліфікацію, адже держава на вас потребує.

Зважаючи на добре відому мені ситуацію із Представництвом та навколо нього, на медійні та підкилимні процеси в інших "кримських" держорганах у Херсоні та Києві, а також – у системі самоорганізації кримськотатарського народу, нинішнє призначення, за будь-яких обставин, є доволі вдалим управлінським кроком Президента Зеленського. Адже воно на певний час позитивно вплине на політичну стабільність ситуації в Україні щодо Криму, хоча, звісне, не зламає стратегії та плани російських агресорів.

Мало хто може уявити справжню кількість проблем, які вже постали перед новим Представником і які він має вирішувати. Оцінку його роботі варто давати не раніше кінця цього року (хоча я вже зробив для себе середньостроковий прогноз ситуації, включно із тим хто переможе на конкурсі щодо "Дельфіну" та які гості тепер стануть частими на Ушакова, 42 в Херсоні), отже подивимося.
Першими дороговказами нових шляхів роботи органу стане наявність та персоналії заступників Постійного Представника, які також призначаються Президентом, а також – зміст плану роботи Представництва який вочевидь варто очікувати найближчим часом. Цікавою для мене буде й публічна оцінка призначення з боку лідерів кримськотатарського народу, які наразі перебувають у "конструктивній опозиції" до Президента України, але водночас, як завжди, мають для влади довгу лавку власних кадрових пропозицій. Адже, прикладом, призначення пана Кориневича не погоджувалося із Меджлісом кримськотатарського народу та цим органом не обговорювалося, і це, як то кажуть, науковий факт.

Та було б звісно добре щоб новий Президент приділяв більше уваги Представнику та Представництву, ніж це робив пан Порошенко, якій не виділив за півтора роки моєї роботи у Херсоні на це жодної хвилини. Звісно, буде чудовим, якщо новий Офіс Президента не успадкує ставлення до Представництва, що панувало в Адміністрації Порошенка – як до такої собі дивної райдержадміністрації, з якої не заносять. І листи та пропозиції якої можна складати пилитися у велику шафу чи, за умов особливої гостроти питання, – просто у шредер. Та, поки кадрове оновлення Офісу не завершено та "євроінтеграційна команда" у масі своєї ще п`є свою нескінченну каву на Банковій, мої оптимістичні побажання реальністю назвати, на жаль, не можна.

Учергове підкреслю, що попре будь-які обставини особисто я буду боротися з спробою анексії Криму до кінця, навіть коли тьма згущується, та готовий надати та отримати з цього будь-яку допомогу будь-якому органу чи структурі, адже це мій громадянській обов’язок. Буде дуже добре, коли усвідомлення того, що деокупація Криму є не справою окремих державних органів чи посадовців, а загальнонародним завданням, нарешті пошириться у суспільстві. І жодне призначення на будь-яку посаду цього обов’язку, цієї справи Українського народу (ч. 1 ст. 17 Конституції), з нас усіх, як з громадян, ніяк не зніме. Valar dohaeris)))

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх