EN|RU|UK
Блоги Антон Красов
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  255  1

Рішення ПАРЄ як символ нинішньої Європи


Колись були спільні європейські цінності, засновані не на деклараціях, а на діях. За які боролись і відстоювали, жертвуючи інтересами національними. Колись при владі були масштабні постаті, зараз на європейській арені лишається все більше політичних "карликів". Колись було більше відповідальності, зараз все більше ми чуємо "just business".

Цикл світових та європейський подій останніх років впевнено демонструє зміну тренду: цінності відходять на задній план, залишаючись у спорожнілих заявах і деклараціях, які мають все менше смислового наповнення. 

На перший план остаточно виходять інтереси. І як свідчить останнє рішення ПАРЄ, ці інтереси часто вже навіть не національні, а бізнесові. Вплив корпорацій витісняє вплив держав.

В Європі загалом спостерігаємо все менше мислення і стратегування. А саме відмова від стратегічного мислення породжує війни і революції.

Останнє рішення Парламентської асамблеї Ради Європи тільки наочно демонструє цей факт. І справа тут не лише в підтримці України і покаранні Росії.  Питання стоїть набагато жорсткіше : чи існує взагалі елементарний базовий рівень спільного порядку  і правил співжиття, який визнається, дотримується і забезпечується всіма державами континенту? 

Якщо ні, то це кінець спільних цінностей і початок кінця спільного європейського порядку. 

Потреба у виробленні СПІЛЬНИХ нових принципів і нових підходів, назріла, як ніколи. З тими європейськими суб'єктами, хто ще здатен на це.


Антон Красов,

правозахисник, юрист, суспільний оглядач

https://www.facebook.com/anton.krasov

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх