EN|RU|UK
Блоги Петро Олещук
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1436  5

Передвиборчі тенденції

Отже, якщо взяти за основу нові рейтинги, то бачимо тенденцію, яку я (і не лише) передбачав раніше. Вихід на політичну арену "Голосу" позначився помітним падінням рейтингів "Європейської солідарності", яка вже балансує на межі прохідного бар'єру.

Але і цим сюрпризи для президентської політичної сили не обмежуються.

За невеликий проміжок часу майже удвічи "підросла" Свобода, під брендом якої до парламенту йдуть об'єднані націоналісти, которі, до речі, саме нещодавно провели свій з'їзд.
Якщо переважна частина партій роблять ставку на лідерів, то у націоналістів досить сильним та адекватним запитам їх електорату виглядає весь список.

Важливо, що вперше об'єдналися всі більш-менш серйозні політичні сили, які відкрито декларували націоналізм як власну ідеологію. Психологічно це важливо для виборця, який втомився від дрібних чвар "гетьманів" та хоче зрозумілої позиції на виборах.

Можу припустити, що зростання рейтингу Свободи продовжиться. Причини цього прості. Список не викликає серйозних заперечень, конкретних конкурентів у електоральній ніші у них немає, а запит на націоналістів за умов зростання ваги та запитів проросійських сил знову актуалізується.

З політологічної точки зору це може позначитися втратою позицій "абстрактно-патріотичними та загально-ліберальними політиками", адже серед лібералів тепер теж є дуже серйозні пропозиції.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх