EN|RU|UK
Блоги Олексій Хмельницький
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  574  1

Змову компаній на торгах по реконструкції Шулявського мосту доведено

Змову компаній з корпорації «УКРБУД» на торгах по реконструкції Шулявського Мосту доведено. Штраф АМКУ складає 112 млн. грн.

В липні 2018 року Київське обласне відділення АМКУ за власною ініціативою розпочало дослідження з метою встановлення фактів і обставин, висвітлених в журналістському  розслідуванні програми «СХЕМИ» (спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу UA:Перший), при проведені тендеру на реконструкцію транспортної розв’язки на перетині проспекту Перемоги з вулицею Гетьмана (Шулявський міст) на суму 608 570 279,00 грн. Зібрані дані дозволили відкрити справу про наявність ознак порушення ЗУ «Про захист економічної конкуренції», а саме  спотворення результатів тендеру в результаті змови на торгах.

Для вибору підрядника профільне комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» оголосило тендер, на який свої заявки подали чотири компанії, дві з яких, утім, відхилили і не допустили до конкурсу.

Розслідування АМКУ встановило, що тендер було проведено з численними порушеннями на користь компанії «Північно-український будівельний альянс», що належить Андрію Якусевичу, помічникові народного депутата Максима Микитася. Вражає те, що остаточна пропозиція ТОВ «Спецбуд-Плюс», яка зайняла 2 місце, виявилася дорожчою всього на 1 тисячу гривень. Обидві компанії входять до всім відомої корпорації «УКРБУД».

Нагадаю, що 7 травня 2019 року АМКУ ухвалив рішення, яким визнав, що ці ж компанії вдалися до  антиконкурентних узгоджених дій при проведенні тендеру на роботи по будівництву  лікувально-реабілітаційного корпусу  ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України з очікуваною вартістю 2, 8 млрд. грн. та реконструкцію гімназії № 59 імені О.М. Бойченка в Голосіївському районі м. Києва з очікуваною вартістю 175 млн. грн.

Тобто, близько 3 мільярдів грн. «розпилили» між собою «Північно-український будівельний альянс» та ТОВ «Спецбуд-Плюс».

Тоді ж Тимчасова адміністративна колегія АМКУ наклала штраф на загальну суму близько 150 млн. грн.

Далі трохи юридичних аргументів на підтримку сьогоднішнього рішення АМКУ «по Шулявському мосту».

Можемо стверджувати, що окрім підроблених документів у однієї з компаній, наданні фінансової допомоги та належності обох компаній до корпорації «УКРБУД», нами встановлено, що вони:

-  виконували роботи для одних і тих самих генпідрядників, які є членами тієї ж корпорації;

-  знаходяться за однією адресою;

-  спільно використовують засоби зв’язку;

-   мають спільних працівників;

-  використовують однакову ІР-адресу для податкового звітування та для входження до електронних кабінетів системи «Клієнт-Банк»;

-  надали однакові листи банку замість банківських гарантій;

-  мають банківські гарантії та листи, надані одним  банком в один день та з послідовною реєстраційною нумерацією;

-  надали документи, які мають спільні особливості в оформленні;

-  синхронно діяли у часі, тощо.

Це дало підстави АМКУ накласти штраф на ТОВ «Північно-український будівельний альянс» та ТОВ «Спецбуд-Плюс» за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, у розмірі 112 млн. гривень (по 56 млн. на кожну з компаній). Встановлення порушення закону автоматично позбавляє ці компанії права участі у публічних закупівлях (тендерах на бюджетні кошти) на 3 роки.

Слід зазначити, що в даній справі Відділення активно співпрацювало з НАБУ та СБУ, і я сподіваюсь на їх відповідну реакцію та притягнення до відповідальності винних у змові – як посадових осіб компаній, так і, можливо, замовника.

Принагідно нагадуємо:

1)  АМКУ не може зупинити ремонт Шулявського мосту – це не є нашою компетенцією. АМКУ виконує свою роботу та захищає чесну конкуренцію.

2)  Розмір тільки доходу кожної з компаній–порушників чесної конкуренції  близько 1 мільярда гривень за 2018 рік.

Тому є очевидним, що сплата штрафу в бюджет Держави за порушення конкурентного законодавства не може вплинути на будівництво Шулявського мосту.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх