EN|RU|UK
Блоги Ольга Йосипчук
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  203  2

Чи зможе Конституційний суд зупинити дострокові парламентські вибори до Верховної Ради? Гадаю , що ні!

Наразі суспільство розділилося, на два табори - одні вважають, що дострокові вибори мають відбутися у липні, інші, що лише у жовтні, одні стверджують, що коаліція існувала на момент розпуску парламенту, інші вважають що ні.Хто правий має вирішити Конституційний суд до 29 червня.

Серед усіх за і проти є багато але.., одне з яких дуже вагоме, а саме те, що ЦВК уже запустило процес підготовки і його відкласти, або зупинити уже просто неможливо. Наразі ЦВК знаходиться на кінцевому етапі реєстрації, яка закінчується 20 червня, про це заявила чинна головкиня ЦВК Тетяна Сліпачук. За її словами Конституційний суд вирішує лише конституційність указу про розпуск парламенту, проте якщо судвизнає його неконституційним, ЦВК мусить проаналізувати мотиви цього рішення.

«-Якщо вони оголошують, що указ не відповідає Конституції, то це означає, що немає такого указу, це означає-я не маюжодних законних підстав витрачати державні кошти,-сказала Сліпачук.»

Отже з огляду на усі нюанси я можу припустити, що КСУ все ж таки ухвалить конституційність указу Президента Володимира Зеленського і вибори у липні все ж таки відбудуться, проте явка на них буде досить низькою, адже це якраз епіцентр відпусток і більшість електорату просто їх проігнорує.Маю на увазі не соціально-свідомий електорат, а загальну масу людей, які і так є досить аполітичними.

Люди не будуть переривати відпустки на які чекали цілий рік, щоб прийти на дільниці, це вже реальність з якою треба рахуватися.

Це матиме погані наслідки для усіх і особливо для нових партій, та й загалом для очікуваних результатів, які наразі демонструє екзит-пол.

Ті партії, які наразі згідно рейтингів претендують на 25-50 місць у новій Верховній Раді в кінцевому результаті із за низько явки можуть отримати до 10.

Також, дуже тяжкими можуть бути для нас наслідки, якщо вибори перенесуться на осінь, бо тоді вірогідно МФВ знову відкладе черговий транш до виборів, а це означає, що Україна матиме дефіцит фінансів, які можуть дуже негативно відобразитися на соціальних виплатах і загалом на усіх державних процесах, які чекають на цей транш, або їх фінансування на пряму залежить від нього.

Стосовно партій то фаворити партія-"Слуга Народу" добре розуміють, що шанс у них один, або зараз, або ніколи, тому, що до осені їх рейтинг може значно впасти і замість умовно 300 мандатів вони отримають 50, а це уже не дозволить голосувати "ЗА"усі проекти подані Президентом, які наразі Володимир Олександрович активно подає до ВР, проте усі його законопроекти розбиваються, об гранітні скелі старого парламенту. Це у свою чергу знижує рейтинги і його і партії загалом, бо 21 квітня  пройшло,а епоха бідності так і не закінчилася і люди потихеньку починають задавати собі питання, чи вірний вибір вони зробили?

Стосовно нових партій, то для них звісно було б краще, щоб вибори відбулися восени, бо до осені більшість змогла б маштабувати власну рекламу і покращити рейтингові показники.Проте, варто розуміти, що усі мають бути готові до обох варіантів розвитку подій, які може КСУ до 29 червня оголосити. І тут треба думати не про кількість мандатів, а про те,що Україна без траншу МВФ і активної роботи у напрямку євроінтеграції та шляху до вступу у НАТО, ризикує значно ослабнути і це може заповільнити не лише рівень росту економіки на 0,5-1%,але й загалом може призвести до спаду економіки на 0,25-0,30% щомісячно, а цього допустити не можна ні за яких умов! Бо!!! Основою запорукою успішної сильної армії і перемоги над ворогом є стабільна економіка і постійний її приріст! Армію потрібно годувати!

 Тому, я раджу усім політ.силам лучитися навколо спільної перемоги над агресором і єднатися заради спільного добробуту громадян.

Також раджу усім політичним силам готувати і висвітлювати на своїх сайтах готові законопроекти, які вони збираються просувати у парламенті у разі перемоги. Прописувати чіткі кроки і послідовність прийняття законів і поправок. Бо наразі абсолютно усі політичні сили і їх гасла, тобто бажанння змін виглядають, як полулістське -"Ми йдемо у парламент, щоб боротися за все хороше, проти всього поганого!" ніякої конкретики, а електорат окрім коротких меседжів на бордах має бачити готові проекти які змінять якість нашого життя на краще! Від популізму люди просто втомилися.

 Якщо б ГО «НЕО Лідери» йшли в парламент, то саме так ми б діяли і висвітлювали електорату наші законопроекти і дорожні карти, та активно радилися з народом стосовно того чи іншого законопроекту. У нас дуже багато розумних і освічених людей, а точніше не теоретиків, якими зараз розпирає з усіх партій, а практиків,які варяться в тому чи іншому секторі.Відкриті списки без дорожніх карт -це ілюзія для соціуму  і самообман для самих партій.

 Тому,принагідно, звертаюся до усіх нових сил з проханням пояснювати навіщо ж вони йдуть у ВР, що саме хочуть міняти і головне як?

 Більшість з них навіть не задумувалися над тим, як втілити проекти у життя і навіть тоді коли писали гучні заяви і маніфести.Механізм працює досокнало тоді, коли всі мікросхеми запаяні згідно інструкції, навіть велосипед їде коли він зібраний правильно, тому лише чіткі дорожні карти і чітко прописані закони з поправкими можуть принести видимий результат на який чекаю кожен українець, українка.

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх