EN|RU|UK
Блоги Агія Загребельська
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  363  0

10 порад новому Президенту для боротьби зі старою азартною хворобою

Чим стануть азартні ігри для новообраного Президента України? Джерелом збагачення? Хронічним головним болем? Непомітним слоном? Чи історією успіху та перемоги над «українською азартною чумою»? Якщо перемога, то крім врятованих життів, родин, затишку вулиць, та наближення України до цивілізованого статусу, Президент ще й забезпечить фінансування соціально-важливих напрямків щонайменш на кількасот мільйонів гривень щороку. 


  В Антимонопольному комітеті вивчили «як ми до цього докотились» та схвалили звіт з конкретними пропозиціями Уряду «що робити». І поки Кабінет Міністрів другий рік поспіль «думає» над нашими порадами, нагадаю, що рекомендували. Сподіваюсь це допоможе команді Президента витягнути Україну з азартного смітнику, в який нас занурювали кілька поколінь української влади.  


  1. Відповідальна легалізація азартного бізнесу на рівні законів.  


  Світовий досвід доводить, що різниця між легалізацією та забороною полягає перш за все в тому, хто контролює та заробляє на цьому бізнесі. У випадку легалізації – держава. Якщо обирати заборону - кримінал. Можемо побачити це на власному прикладі. В Україні 10 років діє заборона. Але азартний бізнес працює, процвітає та множиться. А контроль та заробіток належить організованим злочинним угрупуванням, членами яких є в тому числі вищі посадові особи держави.  


  2. Для кожного виду азартного бізнесу - окреме регулювання.  


  Не треба намагатись назвати гральний автомат лотереєю, та врегулювати його ліцензійними умовами для лотерей. Теж саме стосується беттінгу та інше. Для кожного виду азартного бізнесу: казино, беттінг, гральні автомати, скачки, лотерея - має бути окреме регулювання. Так само он-лайн та офф-лайн. Інакше, це буде схоже на намагання вилікувати нежить таблетками від печії.  


  3. Високі бар‘єри вступу на ринок, які зможуть подолати тільки найбільш доброчесні, фінансово стабільні та фахові.   


  На вході держава повинна поставити суворий «фейс-контроль». Ми повинні знати всіх реальних бенефіціарів кожного учасника ринку. Вони повинні мати бездоганний репутаційний бекграунд. Ліцензія повинна коштувати дорого настільки, щоб з одного боку було дуже боляче її втратити, але з іншого - прибутково отримати. Кожен потенційний оператор повинен на вході взяти на себе десятки зобов’язань та до входу запровадити у себе найкращі світові стандарти відповідальної гри. Держава повинна знати весь топ-менеджмент оператора «в обличчя».


   4. Держава повинна в режимі он-лайн бачити кожну копійку, що обертається на азартному ринку.


   Всі операції по всім видам азартних ігор повинні відбуватись в єдиній електронній системі прийняття ставок. Кожен апарат, що використовується в процесі гри, повинен бути підключений до цієї системи. Без попереднього відображення в системі жодна гра не повинна бути доступною. Доступ до системи повинен бути у посадовців-контролерів з власного кабінету в режимі реального часу. Чиновник повинен бачити кожну копійку кожну секунду.


   5. Все гральне обладнання повинно сертифікуватися. Все програмне забезпечення - проходити ліцензування.


   Без сертифікації та ліцензування - використання повинно бути неможливим. Кожне обладнання повинно мати QR-код. За допомогою коду та мобільного телефону будь-який громадянин повинен мати можливість перевірити чи сертифікований той чи інший апарат. Кожна одиниця повинна бути обладнання GPS-трекером. Чиновник-контролер в режимі реального часу повинен бачити зі свого кабінету, де знаходиться те чи інше обладнання.


   6. Гральні заклади повинні знаходитись в спеціальних зонах.


   Це можуть бути окремі міста чи регіони, або визначені кожним органом місцевого самоврядування території в межах їх міста, де такі заклади можуть відкриватись. На відстані щонайменш 500 метрів не повинно бути соціальних установ, ломбардів, пунктів обміну валюти, банків, банкоматів тощо.


   7. Обов`язковий фейс-контроль для гравців.


   Доступ до гри повинні мати ті, у кого є гроші на це. Спочатку це може вирішуватись персоналом оператора, який пройшовши навчання повинен визначити чи допускати ту чи іншу особу до гри. Після перемоги над нелегалами - запровадження картки гравця, інтегрованої з податковою інформацією щодо доходів гравців та відсотковим лімітом від них, який гравець може програти. Ефективні бар‘єри доступу до гри лудоманів та неповнолітніх. Обов’язкові періоди «остигання». Недопуск до гри в стані сильного алкогольного сп’яніння.


   8. Гроші від азартного бізнесу - на соціальні проекти.


   Податки з азартного бізнесу повинні іти на захищені статі державного бюджету. Раз на рік уряд спільно з громадянським суспільством повинен визначати, на які проекти сотні мільйонів азартних грошей підуть в наступному році. Аналогічно з обов’язковими виплатами, що повинні здійснювати щорічно оператори на хороші цілі. Може використовуватись принцип «витягнутої руки». Громадяни повинні бачити в режимі он-лайн скільки грошей надійшло від азартного бізнесу, скільки витрачено та куди.


   9. Покарання за порушення правил повинно бути суворим і невідворотнім.


   Покарання за порушення будь-якого правила повинно бути настільки суворим, щоб забезпечити стримуючий ефект від його вчинення в майбутньому не тільки самим порушником, а й його колегами. Повторне порушення протягом певного періоду повинно мати наслідком позбавлення оператора ліцензії.


   10. Система оподаткування повинна сприяти сплаті податків, а не навпаки.


   Дрібні виграші не повинні оподатковуватись. Після чесної сплати виграшів, податків та коштів на «хороші цілі», у оператора повинно залишатись достатньо грошей, щоб покрити видатки, заплатити премії співробітникам та розповсюджувачам, інвестувати в розвиток та маркетинг.


   А для тих, хто готовий прочитати весь звіт, даю посилання: http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document;jsessionid=66F69B377210A5FFD3F7184820897DA7.app1?id=140290&schema=main

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх