EN|RU|UK
Блоги Остап Єднак
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  534  7

Казочка про диктатуру в Україні - сценарії.

Казочка про диктатуру в Україні - сценарії.

Останні результати соцдосліджень вражають - більше 50% громадян готові голосувати за Слугу Народу (Зеленського). Українці втомились від безладу, скандалів, зубожіння, поганої якості державного управління. Втомились від старих системних політиків. Збільшення рейтингів Зе говорить про те, що на фоні розчарування в старих елітах, українці готові делегувати всю повноту влади та відповідальності одній політичній групі. Але чи усвідомлюють українці загрози, які несуть такі рішення для держави та них самих?

В кінці 1990х наш горе-сусід та одвічний ворог Росія мала подібну ситуацію. Слабкість демократичних традицій та врядування, шалена економічна криза, загрози тероризму та сепаратизму, корупція та олігархат, безлад - все разом створило запит та попит на молодого лідера, який сильною рукою наведе лад. Лад цей лідер почав наводити (мочити терористів в сортирі та воювати з олігархами), але водночас - почав наступати на громадянське суспільство, забирати владу в регіонів включно з доходом від видобутку нафти/газу, "розкуркулив" незгодних та опозиційних олігархів, придушив свободу слова. Фасадом цього всього була омріяна росіянами стабільність, приплив іноземних інвестицій на початку 2000х, повернення Росії в світове співтовариство (до Мюнхенської промови). Як результат - Росія перетворилась в авторитарну, безправну, бідну, ображену, агресивну державу-терориста.

Чи можливий такий сценарій для волелюбної України, де розквітло громадянське суспільство, де було 2 Майдани, де проводиться реформа децентралізації, де є свобода слова та є економічні свободи? А давайте проаналізуємо. 
Існує висока ймовірність того, що після 21 липня ми прокинемо в реальності, де:
а) Президент Зеленський - головнокомандувач. 
б) Друг Президента Зеленського - очільник СБУ
в) В Президента Зеленського - більшість у Верховній Раді, свій Спікер
г) Президент Зеленський та Слуга Народу призначають свого Генерального Прокурора
д) Президент Зеленський та Слуга Народу формують Уряд, призначивши свого Міністра оборони та Міністра внутрішніх справ. 
е) Президент Зеленський разом з своїм Прем'єром призначають голів ОДА/РДА.

Далі - Президент Зеленський та контрольована ним Рада знімають недорорканність з нардепів. Таким чином - маючи контроль над ВСІМА силовими структурами, Верховна Рада стане повністю підконтрольна Зеленському та його оточенню, адже жодного імунітету від політичних переслідувань в політиків не буде. Опозиція буде ув'знена, адже сфабрикувати справи маючи всі важелі не буде проблем. Аналогічно суддівська влада теж буде взята під цілковитий контроль. Все це буде відбуватись під пропагандистські деферамби від 1+1 та ймовірно проросійских каналів (див. нижче чому).

Особливо цей мікс може бути небезпечний, якщо Слуга Народу об'єднається з групою Медведчука - тоді це буде прямий експорт технологій авторитаризму та узурпації влади з Росії. Піде наступ на свободу слова (Медведчук вже контролює третину новинних каналів), гайки почнуть закручувати громадянському суспільству. Руйнування реформи децентралізації влади під приводом необхідності концентрації фінансових ресурсів під одним дахом - наступний крок.

Схожі ризики є при об'єднанні Зеленського як з Тимошенком, так і зі Смешком. Останній ще може додатково привнести елементи роботи спецслужб в роботу Зеленського.

Такий сценарій буде відбуватись при прямому контролі з боку Росії, та під носом у Європи, яка буде з захопленням та повагою дивитись на трансформацію України - адже все буде проходити м'яко, з потеплінням стосунків між Україною-Росією та 
Європою.

Що можна зробити? 
- Українці повинні провести "корекцію" рейтингів Зеленського до макс 30%. Монопартійність при поточній слабкості інституцій та моделі державного управління - смертельно небезпечна для демократії; ЗМІ повинні нарешті почати пояснювати населенню, що яйця краще розкаладти в різні корзини;
- З народними депутатами у фракції Зеленського і не лише потрібно буде негайно працювати Заходу. Адже на сьогодні кожен народний депутат - незалежна інституція, яка має імунітет. Критична більшість депутатів в наступній Раді будуть з нульовим досвідом, схильні до того, щоб бути зманіпульованими та обдуреними. Їх треба буде оперативно вчити демократії та критичному мисленню через менторство та тренінги з боку зрілих демократій. Негайно вчити внутрішньопартійному та мультипартійному діалогу, пошуку рішень, особливостям державної політики. 
- Телеканалам потрібно допомагати також молодим та справжнім партіям, де політики роками готуються до влади. Партія "Сила Людей" і є такою політичною силою, де кандидати та програма готувались не overnight та є збірною солянкою, а де є команда, яка готова бути як в ефективній опозиції, так і в якісній коаліції по реформах.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх