EN|RU|UK
Блоги Seni Cup
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  779  0

Інклюзивні спортсмени – приклад для всіх! Вони надихають робити більше і досягати більшого!

Олександра Лобода,

ведуча та спортивна журналістка

Соціальні проекти, якими я займаюсь направлені на допомогу тяжкохворим діткам. Я курую проект «Здійсни мрію» від 1+1. Ми там здійснюємо мрії діток з лікарень.. Це важливо,  тому що батьки таких малюків зазвичай заклопотані більше медичними справами. Ми ж намагаємось абстрагувати дітей від лікування, від лікарняних стін і показати, що життя може бути іншим, яскравим – мрії здійснюються. Ми, командою, віримо в психосоматику і цей проект доводить, що діти, відчуваючи себе щасливими, виліковуються швидше. Інший мій проект – футбольний. Він направлений на діток з дитячих будинків, які не мають нормальних умов для розвитку, насамперед, футбольного. Вірю, що в дитячих будинках теж є таланти і їм потрібен поштовх і допомога. Дитяча академія Олімпік Київ деяких дітей забирає на безкоштовне навчання. Можливо, саме так в Україні з’являться нові футбольні зірки.

В нас в Україні є футбольна паралімпійська збірна, яка ставала 5 разів чемпіоном світу, 5 разів Чемпіонами Європи, вигравала паралімпійські ігри. В нас є футбольна збірна з вадами слуху. Тобто. можливості грати є. Є команди, які представляють Україну на міжнародних турнірах.

Мені важко порівнювати український і світовий футбол, проте наш футбол зараз переживає не найкращі часи.  Клуби банкрутують, знімаються зі змагань, немає належного фінансування клубів, що вже говорити про футболістів з обмеженими можливостями.  Аби змінювати поняття, потрібно спочатку налагодити всі процеси  в українському футболі. 

Тому інклюзивний футбол завжди дає віру, що все можливо. Справді, коли щось не вдається, чи і в голові з'вляються якісь песимістичні думки – дивишся на подібні досягнення - і все стає на свої місця. 

Я вірю, що наше суспільство розвивається. Ми починаємо озиратися навколо і помічати деталі. Плюс, звичайно, соціальні мережі. Про людей з інвалідністю більше говорять в медіа, більше акцентують увагу на них, поширюється інформація, люди починають цікавитися, підтримувати і щось робити. Як приклад, є проект футболу для дітей психоневрологічних закладів Seni Cup, який проходить у Києві щорічно, а команда переможців національного відбору представляє Україну на міжнародних іграх у Польші. 


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх