EN|RU|UK
Блоги Олексій Бик
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  2446  9

“Активізм” як бізнес: імена і докази

Минулого року, коли маршрутні перевізники Київської області синхронно (чим не тема для розслідування правоохоронних органів?) і необгрунтовано підняли ціни на проїзд, ми з побратимами вирішили втрутитися в ситуацію. Наші акції під Київською ОДА (КОДА) дали результат і підвищення цін на більшості маршрутів вдалося скасувати.

Але заглибившись у тему пасажироперевезень ми швидко зрозуміли, що розворушили ціле осине гніздо, і що на цьому ринку діє ціла перевізницька мафія, пов’язана корупційними зв’язками. А забезпечують її безперебійне функціонування цілі групи псевдоактивістів, що паразитують на перевізниках, а отже і на пасажирах, яким ці перевізники завищують ціни. Це організований активістський рекет, який оперує далеко не іграшковими сумами.

Ці “активісти” навіть одного разу за власною ініціативою привели на нашу акцію сотню людей. Ми були дещо шоковані, оскільки контингент був - явно маргинальний і явно “заробітчани”. Зрозуміло, більше ми цих “активістів” на свої акції не пускали. Але нещодавно ми дізналися, що ця система працює не лише з вулиці, але й зсередини КОДА.

“Активісти” створили купу патріотичних громадських організацій без членства, прикриваючись яким зайшли у комісію з пасажирських перевезень при КОДА. З високою вірогідністю - їх підтримували і “заводили” туди представники корупційного чиновницького апарату, адже конкуренція за кожне місце була високою.

Відтак цей рекет діє за трьома напрямками. Перший: “кошмарити” КОДА вуличними акціями, організованими найчастіше з політичних заробітчан. Другий: у тісній співпраці з корумпованими чиновниками заводити на маршрути (звісно, за відкат) обраних перевізників, відсіюючи тих, хто платити “на ліво” не хоче або не може. Третій: “розводити” на гроші тих перевізників, які програли конкурс.

Ми не знаємо поки всіх учасників схеми (але обов’язково дізнаємося, будьте певні). Проте їхні прізвища стоять на заяві щодо проведення акції протесту під КОДА. Аналізуючи увесь масив інформації, можна сказати, що ця група об’єднана не лише специфікою “бізнесу” та місцем проживання, але й дружніми та родинними зв’язками.


Однак щодо кількох “активістів” у нас нема жодного сумніву - бо ми маємо докази. Їхні імена - Людмила Ющенко (ГО “Всеукраїнський антикорупційний альянс”), Роман Сальков (ГО “Честь - Україна”) та Михайло Бурда (ГО «Бюро з питань захисту екології та здоров’я”).

Ця трійця обіцяла деяким перевізникам за певну суму гарантувати перемогу в конкурсах при розподілі пасажирських маршрутів. Але навіть ті, хто програли тендери, не залишились без уваги “активістів”. Користуючись доступом до конкурсних заявок, трійця отримала список тих, хто вибув з конкурсу, і розіслала їм пропозиції “покошмарити” КОДА за певну суму - мовляв, ми доб’ємося скасування тендеру і ви зможете перемогти. Одну з таких пропозицій ви можете побачити на фото - оцініть порядок суми і помножте, наприклад, на десять, бо перевізників значно більше.


Наостанок слід сказати і по кілька слів про особисто кожного з героїв цього тексту, хоча навіть побіжний пошук в інтернеті дасть більше інформації і їжі для роздумів.

Людмила Ющенко - засновниця кількох “антикорупційних” ГО. На нашу думку, саме вона була ідейною натхненницею цієї схеми - спершу лише Ющенко займалася перевізниками, але потім до неї приєднався Сальков. Бурда ж номінально до схеми стосунку ніби й не має, але він є співзасновником іншого ГО разом з Сальковим, і таким чином теж бере участь у комбінації. До речі, на дружньому фото нижче поміж Ющенко і Сальковим - Ольга Білоусова, чий підпис теж стоїть під заявкою на проведення акції (див. фото документів) і яка за дивним збігом обставин відповідає за оформлення тендерної документації на конкурси по перевізниках у КОДА.


Роман Сальков - позивний “Колючий”. Стверджує, що воював у “Айдарі”, але мені досі не вдалося знайти айдарівців, які б бачили Колючого на передку. Минулого року осоромився тим, що привіз “кошмарити” будівництво у Вишневому кілька десятків тітушок, але прийшов керівник групи охорони і сам розігнав їх усіх, а Колючому розбив писок - той потім записав жалісне відео про це для поліції і громадськості. Ця забудова і бурління “активізму” навколо неї - окрема тема для статті, яка невдовзі буде.

Михайло Бурда - головною його “темою” є видобуток піску. Минулого року Бурду затримали прямо в КОДА на хабарі за можливість видобувати пісок в Обухівському районі. В січні вже цього року Бурду затримали за напад на знімальну групу “Стоп корупції” Романа Бочкали. Журналісти знімали сюжет про незаконний видобуток піску на Видубичах, коли на них напали 15 тітушок на чолі з Бурдою - вони побили машину і одного з журналістів, але майже всі були затримані поліцією. Серед нападників був і Роман Сальков. Однак Бурда зараз від кримінальної справи, за чутками, переховується на території ДНР, а “Колючий” спокійно собі далі крутить ті ж самі схеми.

Ми хочемо, щоб ці “активісти” знали: вони потрапили в поле нашої уваги,  а отже - їх чекають важкі часи. Кожен, до кого вони звернуться з пропозицією послуг, має розуміти - вони токсичні, і давати їм гроші (тим більш хабарі) означає викинути ці гроші на вітер.

Цей грьобаний цирк пора розганяти.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх