EN|RU|UK
Блоги Виолетта Киртока
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1584  10

Мільйон українців хворіють на рак. Їх муки можна полегшитиКоли відома телеведуча Яніна Соколова почала свою промову на конференції, присвяченій необхідності законодавчого дозвілу медичного канабісу, я думала, що саме в цей момент мама моєї подруги знаходиться в Центрі раку, їй проводять хіміотерапію. І останні півроку Віка живе думками, як полегшити мамині страждання. І що це майже не вдається. Згадувала історії людей, які пройшли страшенно важке лікування, і тих, хто помер в забутті від знеболюючих. Навіть не знаю, чи є хоча б одна родина, яку б ця проблема не зачепила... І всі знають, що це страшно, боляче і не завжди виліковно.

В цей час Яніна, зізнання якої приголомшило суспільство, розкуто, зрозумілою мовою та жартуючи розповідала, наскільки її муки під час дікування полегшив медичний канабіс. Вона дістала футляр з пристроєм, одночасно схожим на електронну цигарку та звичайну капілярну ручку:

"Цей футляр - це спосіб позбавитися того пекельного болю, який я відчувала під час етапів хіміотерапій. Покажу цей пристрій. Не буду курити, хоча планувала, але побачила ваші серйозні обличчя і передумала, - зал аплодує цим словам Яніни, а вона продовжує: - Та й поліція тут поряд. Хоча для піару нашого проекту "Я,Ніна" це було б прекрасно. Може перенесемо на афтепаті? Там заплановано курити канабіс? Чи тільки печиво та кекси? Хоча що стосується саме них... Три тижні тому я була у Відні. Там, у Австрії, медичний канабіс дозволений, є місця, де він продається в різних формах. Я побачила такий магазин поблизу від свого готелю. Це можуть бути не тільки сигарети, а й кекси, печиво... Кому як простіше використовувати. Є навіть у формі гелю - щоб втирати в суглоби, які викручує так, що неможливо це пережити. І всі ці форми медичного канабісу запатентовані. Але це абсолютно не значить, що над Віднем стоїть канабісний дим.

Коли я приїхала до Відня, це був період другого тижня після хіміотерапії. Я відчувала, що мені набагато краще, але в певний момент лікування далося взнаки, і я зрозуміла, що треба вжити знеболювальне. Сіла під фонтанчиком, відкрила свій футлярчик і через десять хвилин відчула себе нормальною людиною, змогла іти далі, не відчуваючи страшенний біль.

У цьому пристрої є три рівні знаболювання, які, в залежності від свого стану, ти можеш регулювати самостійно. Всередині цигарки знаходиться запатентована субстанція у вигляді олії, якої надовго вистачає. Я застосовувала пристрій разів п‘ять. І олії, як ви бачите, залишилося більше половини. Цю цигарку можна купити за 25 доларів. Мені привезли її з Америки. Ви розумієте, що при тих сумах, які витрачаються при лікуванні раку на медичні препарати, та й на знеболювальні, це досить невелика сума. А фінансове питання для нашої країни надважливе. В цьому випадку за малу суму хворий отримує комфортне життя.

Я лікувалася в Україні і хочу це донести - українські лікарі неймовірні, фахові, їм можна довіряти. Але лікар, яка робила мені вкрай складну лапораскопичну операцію, отримує зарплатню в 3 тисячі 900 гривень. Це сумно. Саме лікар порадив мені знайти можливість використовувати медичний канабіс для зняття болю під час і після хіміотерапії.

Коли ми запустили наш мультимедійний проект "Я,Ніна", який має захистити онкохворих, одразу зрозуміли, що одним з напрямків нашої роботи буде врегулювання законодавчих змін по використанню медичного канабісу в науці та медицині. І відтепер вважаємо своєю місією зробити так, щоб це стало можливим. У зв‘язку з моєю спочатку сумною, а потім оптимістичною історією я можу бути провідником в цьому питанні. Тому що я пережила все на власному досвіді.

Дозвіл використання медичного канабісу не створить проблем, а полегшить життя мільйона онкохворих. Саме стільки людей в нашій країні хворіє на рак.

Так, існують різні знеболюючі засоби, але після використання, наприклад, морфіну, ти відчуваєш себе овочем. Канабіс цього ефекту не дає. Він впливає на рецептори і призводить до повного розслаблення. Це неймовірно важливо, коли викручує всі суглоби, коли ти не можеш знайти собі спокою. А після медичного канабісу ти відчуваєш максимальне розслаблення і шалене покращення стану.

Наше завдання, задача народних депутатів, суспільства і преси - зробити так, щоб полегшити страждання всіх цих людей. Давайте зробимо доступним та законодавчо закріпленим використання медичного канабіса у науці та медицині. Зробимо так, щоб люди у цьому залі, цьому місті і цій країні мали змогу почуватися щасливими".

Коли організатори конференції почали дякувати Яніні за те, що вона відкрито розповідає про свою хворобу, допомагає поліпшити життя хворих, активно включилася в роботу по підтримці впровадження медичного канабісу, вона розсміялася: "Я ніколи не була сцикухою. Тому й не побоялася відкрито заговорити про себе. Крім того, я дуже добре розумію, що саме розголос тисне на суспільство, змушуючи приймати важливі рішення.

Держава в першу чергу несе заборонюючу функцію, її головна пересторога - не дати розбестити молоде покоління. Але медичний канабіс не призводить до цього.

Я хочу, щоб засоби масової інформації закцентували увагу суспільства, що медичний канабіс - це не шлях до наркоманії підлітків, це не шлях до оноркоманювання суспільства. Мені пишуть під моїми відео: "Яніно, ви доб‘єтеся того, що одного разу вийдете з під‘їзду, а під ним ваші діти будуть курити канабіс". Знаєте, якщо у них буде таке натхнення, вони знайдуть можливість це зробити, порушуючи закон, і жодна кримінальна відповідальність їх не зупинить, хоча я зроблю все, що в моїх силах, щоб цього не допустити. Наша мета - говорити про медичний канабіс. Він має маленький спектр побічних дій. Серед усіх методів знеболювання, які я на собі спробувала за сім місяців лікування, саме канабісна цигарка надала мені можливість почувати себе повноцінно.

Величезна проблема нашої журналістики, що ми не пояснюємо як що працює - від повноважень президента до дій медичного канабісу. Дивна паралель, але повірте мені, все пов‘язане. Ми говоримо не про легалізацію канабісу, а про його використання в науці та медицині. Він потрібен не тільки онкохворим. Це також спасіння для людей, хворих на епілепсію, аутизм, для тих, хто пережив травми на війні".

Яніна пообіцяла найближчим часом дати інтерв‘ю сайту Цензор.НЕТ.

Більше дізнатися про проект "Я,Ніна" можна на сайті yanina.life

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх