EN|RU|UK
Блоги Олег Ляшко
Лідер Радикальної партії
  93  2

Наше завдання - зберегти Українську Церкву від розколу


Христос Воскрес!

Як вірний Православній Церкві України, закликаю український парламент і українське суспільство до здорового глузду.

Україна - світська демократична держава, де свобода сумління є і має бути непорушною цінністю.

Разом з тим створення канонічної Православної церкви України, яку очолив Блаженійший митрополит Епіфаній, і надання їй Томосу про автокефалію - є відновленням історичної справедливості і беззаперечною перемогою нашої нації і нашої держави.

Волею Господа і мудрістю його Святості Вселенського Патріарха Варфоломія, а також Святого і Священного Синоду, Україна отримала те, за що боролися сотні років мільйони її дітей, страждали, проливали кров, але вірили, молились і не здавались. Адже в своїй хаті своя правда, і сила, і воля. Як писав Шевченко.

Це наше право - звертатися до Всевишньго своєю рідною мовою. Апостол Павло казав людям: "А тепер, як прийду я до вас, браття, і до вас говорити буду чужою мовою, то який вам пожиток зроблю, коли не поясню вам чи то відкриттям, чи знанням, чи пророцтвом, чи наукою? Бо навіть і речі бездушні, що звук видають, як сопілка чи лютня, коли б не видавали вони різних звуків, як пізнати б тоді, що бринить або грає? Бо коли сурма звук невиразний дає, хто до бою готовитись буде? Так і ви, коли мовою не подасте зрозумілого слова, як пізнати, що кажете? Ви говоритимете на вітер!" (1 Кор. 14:6-9).

Незалежна Церква - одна з фундаментальних основ воістину Незалежної України.

Але сьогодні перед нашою Церквою з’явились особливі виклики. Біль і тривога розривають серце, коли читаєш новини... Амбіції, інтриги, непорозуміння, внутрішні чвари породжують загрози розколу, втрати Томосу і міжнародної дискредитації багаторічної мрії українців про свою Церкву.

Один з головних борців за цю мрію нашого народу, митрополит Київський Святий Петро Могила писав: «Без згоди та спільної любові народжується в домі постійна пожежа смутку й печалі, а втіха не приноситься».

А ворог, який веде проти нас війну, в цей час зловтішається і відкорковує шампанське...

Тому я закликав усіх вірних українській справі і Українській Церкві висловити підтримку її предстоятелю митрополиту Епіфанію, обраному згідно канонів церковного права і в присутності Святого Духа на Помісному Соборі.

Держава в обличчі президента, уряду, парламенту, місцевих рад повинна усвідомити історичну важливість збереження Української Церкви для збереження Української Держави. Усвідомити і всіляко допомагати нашій Православній Церкві, ніяк не дискримінуючи громадян іншого віросповідання.
Не лише збереження, утвердження і світове визнання - нашої Церкви - важливе завдання для нас усіх. І якщо ми виконаємо його достойно - нам скажуть «дякую» діти, онуки і прийдешні покоління українців. Ми живемо в унікальний час - коли з`явилась вперше в нашій історії канонічна Українська Церква. Але чи гідно ми скористаємось історичними обставинами на користь свого народу - залежить від милості Божої. І від кожного з нас.

Закликаю також соціально відповідальний бізнес знаходити можливості для допомоги нашій Церкві Христовіий, яка кожен Божий день молиться за визволення України від нашестя чужинців, і відродження наших святинь.

І нехай допоможе нам Господь! Слава Україні!
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх