EN|RU|UK
Блоги Марина Сікорська
сімейний лікар медичного центру "Особливі"
  2471  4

7 фактів та фейків про паління. Фект-чек від практикуючого лікаря

Кожного рабочого дня до мене приходять пацієнти, які  курять сигарети. Перевірила факти та фейкі, які поширюються в суспільстві щодо паління.

1. Паління шкідливе. Факт. Наразі ніхто не ставить під сумнів. 9 з 10 українців вважають що "куріння може призвести до серйозних захворювань".

2. З 2010 року поширеність паління зменшилася на 20%. І факт, і фейк. Є певна кількість людей, які кинули палити. Проте, я не можу підтвердити з власного досвіду, що насправді кожен п’ятий кинув. За даними опитувань, досі палить 24,2% дорослих українців (у т.ч. 42% чоловіків) - це доволі багато - кількість українських курців перевищує населення середньостатистичної країни Євросоюзу.

3. Існують безпечні системи споживання тютюну. Фейк. Таких систем в у світі не існує. До речі, навіть і реклами "безпечного споживання тютюну" немає - принаймні в українському сегменті інтернету. На жаль, досі кожен десятий українець вважає, що існують "менш шкідливі сигарети".

4. Агенція з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) дозволила продаж системи IQOSдля нагрівання тютюну на ринку США. Факт. Цитую повідомлення Агенції: "Після ретельного аналізу наукових даних… агенція дійшла твердого висновку, що надання дозволу цім виробам для продажу ринку США відповідає цілям захисту суспільного здоров’я".

5. Аерозоль в IQOS не відрізняється від диму звичайних сигарет. Фейк. Знову FDA: Наукова оцінка даних компанії, досліджень, які оприлюднено після рецензії наукової спільноти, та іншіх джерел свідчить, що аерозоль системи IQOS містить менше токсичних сполук, чим дим сигарет".

6. "Дослідження, проведені індустрією, не повинні братися до уваги, оскільки є маніпулятивними." Фейк. Агенція вивчила низку незалежних досліджень, які пройшли процедуру сліпого рецензування. І ось висновок: "Данні 6 з 8 досліджень свідчать, що рівні нікотину, смоли, гліцеролу та шкідливих й потенційно шкідливих речовин в аерозолі відповідають як данним незалежних публікацій, так і данним, які були надані заявником (виробником)." Стор. 22.

7. Можна продовжувати курити. Фейк. Курці мають відмовитися від паління. Половина з 8 мільйонів українськіх курців хотіли б кинути курити. Чи можно зменшити шкоду за допомогою системи нагрівання тютюну? Ось що каже FDA: "Після оцінки наявних токсикологічних данних, які свідчать про зменшення шкідливих та потенційно шкідливих речовин, зменшення рівня гістопатології, зменшенним потенціалом атеросклерозу, існують індикатори порівнянної переваги для курців, які цілком переходять на IQOS." (стор. 42).

Тютюнова залежність скорочує життя. Не починайте курити. Не вірте фейкам про куріння. Будьте здорові.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх