EN|RU|UK
Блоги Масі Найєм
Партнер юридичної компанії "Міллер"
  432  1

Про аморальність

Або, як сказав якийсь відомий філософ: "Та що ж з вами коїться?".

Є військовослужбовець, Петро Олексюк.
Він воював в 90баті, 81 бригада. Це та сама бригада, де мав честь служити і я. Але, на відміну від Петра, я не отримував поранення. А Петро отримав, залишився без п’ятки і вимушений весь час пересуватись на милицях.

Є Чернявський Віктор Анатолійович. Він колись був головою Центральної медико-соціальної експертної комісії №1 Київського міського центру медико-соціальної експертизи. Якщо коротко, то він разом із іншою особою (Наумовим В.Л) вимагали неправомірну вигоду в розмірі 1500 доларів США у батька Петра. За присвоєння його сину групи інвалідності.

І от нещодавно нам стало відомо, що цей лікар ніби надалі працює. Тому направили адвокатський запит, на який отримали трішки дивну відповідь. По-перше (і це добре), така особа вже не працює у КМЦМСЕ.

По-друге, колектив цього закладу та головний лікар-головний експерт Р.О. Павловський вважають моніторинг працевлаштування Чернявського В.А. недоцільним, а бажання відсторонення від посади – антигуманним. Оскільки ця особа має інвалідність, двох дітей, доглядає за матір’ю і є єдиний працюючий в сім’ї.

Варто визнати, що це гарна риса – не залишати матір одну, не покидати родину і боротись із раком.

Але є важливе "але". Можу допустити, що автор відповіді - відчайдушний утилітарист. Можливо тому він не вважає вимагання хабаря антигуманним, бо вартість інвалідності коштує саме 1500 доларів США, адже треба прогодувати родину і не тільки свою – ще й свого поплічника. Відтак і життя Петра може має свою ціну? І, якщо вже зовсім округлити, то може є вартість, за яку можна було-б продати Донецьк та Луганськ, за яку йде війна, на якій Петро отримав поранення?

Думаю, що саме це - антигуманно. Антигуманним є прикривати інвалідністю, матір’ю та родиною інший злочин по відношенню до людини, яка подарувала спокій цій самій родині. В обмін на своє здоров’я. Антигуманно, маючи інвалідність, не зрозуміти, що Петро потребує допомоги і це мінімально як держава має віддячити йому.

Але вищевказані особи вирішили заробити на цьому. Хіба це - не антигуманно?

До речі, вважаю наближеним до ідеалу визначення терміну "гуманізм" Американською асоціацією гуманістів (American Humanist Association): "Гуманізм - це прогресивна життєва позиція, яка без допомоги віри в надприродне стверджує нашу здатність і обов'язок вести етичний спосіб життя з метою самореалізації та в прагненні принести більше благо людству".

Більше благо людству… не собі.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх