EN|RU|UK
Блоги Андрій Кисіль
депутат Сумської обласної ради, голова депутатськоі группи За людей , член комісії з питань промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та паливно-енергетичного комплексу
  1404  3

Феномен Зеленського, як сюрприз від виборців

Результати першого туру виборів для багатьох стали справжнім шоком - 30% голосів виборців отримав Володимир Зеленський - шоумен, актор, комік, ніколи не працював ні в державних структурах, ні в політиці, не має відповідного досвіду та професійної кваліфікації. Діючий президент України Петро Порошенко, незважаючи на досить нав’язливу політичну кампанію одержав наполовину менше голосів, а решта багаточисельних кандидатів взагалі залишилися за бортом.

 Втім, варто відзначити, що перевага Петра Порошенка над Юлією Тимошенко виявилася не такою вже й значною – якби місцеві осередки «Батьківщини» демонстрували хоча б половину тієї активності, якою відзначалися штаби лідерів, другий тур міг би стати не лише політичним, а й гендерним поєдинком. Але маємо, як говорив один з попередніх наших президентів, те, що маємо. І це не лише відверті істерики прихильників діючого президента, розлючених результатами першого туру виборів, але й небачений успіх людини, яка вперше вийшла на політичну арену і стала вибором мало не третини українців.

Чи ж справді цей вибір пояснюється винятково популярністю Зеленського-актора  та серіалу про маленьку, але чесну людину, що стала президентом? Я дуже сумніваюся у цьому. І ніхто з опитаних мною виборців, що голосували за Володимира Зеленського, не назвав саме цієї причини, яка вочевидь лестить прихильникам Петра Порошенко. Дійсно, дуже, мабуть, приємно вважати, що за Зеленського голосували якісь недалекі люди, які плутають дійсність з телевізором. А електорат Петра Порошенко – винятково розумашечки, які напрочуд гарно розбираються в економіці, державних реформах, житті по-новому – але їх, на жаль, меншість, бо ж не можуть усі бути розумними та освіченими! Однак яке б задоволення не приносила ця думка прихильникам діючого президента,  вона підходить лише для заспокійливої  самотерапії, а дійсність, на жаль, дещо інша.

На моє глибоке переконання феномен Зеленського – а це насправді феномен, виключний випадок – полягає у тому, що народ зневірився в професійних політиках. Так, у кожного з них залишилася частка переконаного електорату, що витримав не одну виборчу кампанію. Але для перемоги цього замало. Все більше українців приходять до висновку, що для змін у країні недостатньо лише раз по раз тасувати одні і ті ж обличчя, пересаджувати їх з одного крісла в інше та чекати кардинально нових підходів. У нас же, врешті, не школа пошуку талантів, де можна спробувати себе в одному, другому, третьому – доки якісь здібності таки не покажуть себе. Ми не можемо дружно витрачати час всією країною на ці експерименти: міністром був поганим, а може, президент з нього буде кращим? Область, яку очолював, завалив, давайте дамо йому цілу державну структуру, може, вона відкриє у ньому нові таланти? Вже зрозуміло – як цей оркестр не розсаджуй, музика не міняється, потрібні нові люди. Які не мають досвіду не лише в політиці, а й в корупції, «договорняках», переходах із партії в партію, не мають за собою багатотисячної команди братів, сватів, кумів, сусідів, тестів, пасинків, яких потрібно першими розсадити на ласі місця…

Саме цим і пояснюється винятковий успіх шоумена Зеленського. Він ні дня не працював у владі, він – новий. І команда його, хоч малесенька і нерозвинена, але нова. Від них чекають справжніх змін, які так потрібні нашій країні. Бо ж уже зрозуміло, що попередня команда, що прийшла до влади на крові, маючи небачений кредит довіри українців, використала ці роки лише для відновлення і розбудови старих схем власного збагачення.

Хочеться сподіватися, що такий неочікуваний хід справді спрацює…


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх