EN|RU|UK
Блоги Петро Олещук
Політолог
  923  8

Порошенко, Путін і закон "Про рекламу"

Думаю, що дехто вже бачив борди з рекламою Порошенка у другому турі. Ну, там де він дивиться на Путіна, а Путін дивиться на Порошенка. Зрозуміло, що цим хотіли сказати технологи діючого президента. Що він протистоїть не комусь, а особисто Путіну (хоча сам він вчора на ефірі заперечив, що вважає свого опонента "агентом Кремля").

Але тут є один важливий момент.

Оскільки законодавець передбачив, що політична реклама розповсюджується за допомогою рекламних засобів (п. 6. ст. 58 ЗУ Про вибори Президента України, де сказано, що різновидом агітації є "розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами"), є всі підстави для висновку, що до таких матеріалів повинні застосовуватись не лише норми законодавства про вибори, але й Закону України "Про рекламу".

А у Законі України "Про рекламу" читаємо, що у рекламі забороняється "вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім'я без письмової згоди цієї особи" (ст. 8, п. 1). Власне, це знає будь-хто, хто рекламу розміщував.

То що тоді виходить, що Путін або щедро дозволив використовувати свій "світлий лік", або реклама - незаконна? Навіть не знаю, який варіант - кращий? Хоча, думаю, заперечувати в Кремлі б не стали. Що ще є кращим індикатором того, що ми і досі розглядаємо себе периферією "царства московитів"?

Ну і ще. Ця реклама ще й порушує законодавство України, де сказано, що іноземні громадяни не мають права брати участь в агітації, передбачені в законі про вибори Президента.

"Стаття 64. Обмеження щодо ведення передвиборної агітації
1. Участь у передвиборній агітації забороняється:
1) особам, які не є громадянами України"

І тут не сказано, в якій ролі заборонена ця участь.

Ну, і, очевидно, для повного "бінго", ще й поширюють відповідну інфомацію і у вигляді газет, де замовник - це П. Порошенко, а особа, відповідальна за випуск, Южаніна.

Я навіть не знаю що це. Демонстративне ігнорування правил, чи спроба "красивого зливу"?

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх