EN|RU|UK
Блоги Анатолій Кравчук
експерт зі стратегічних комунікацій та інформаційних технологій
  678  1

Підполковник ЗСУ дав справжню оцінку реформ в армії

Основний меседж Порошенко у передвиборчій гонці – я створив армію навіть не з нуля а з мінусу і українці, вибираючи президента мають пам’ятати, що вони вибирають – Верховного Головнокомандувача, не двозначно натякаючи на ніби то нездатності "клоуна" і "маріонетки Коломойського" до такої над задачі, яка під силу лише йому одному, величавому стратегу і реформатору.

Насправді то лише чергова Порошенківська маніпуляція, за якою стоять – Іловайськ, Дебальцево, ДАП, ЛАП, ІЛ-76 і ще багато малих та великих поразок, найбільшою з яких є – п’ятирічне тримання армії в окопах, коли бажання воювати не те що наступати, напроч вбивається постійними обстрілами і втратами чи-то не кожного дня, як людськими так і матеріальними.

"Перша і сама головна проблема – те що ми за весь час майже не змогли викоренити "совковість" у Збройних Силах. Я нікому не відкрию секрет, якщо скажу, що дуже багато людей, які боялися йти в бій в 2014 році, або десь дуже сильно "прокололись", залишилися у ЗСУ, а зараз вони всі повипливали. Тобто систему ми не зламали, вона працює і надалі. Так в 2014-2015 році ми щиро раділи через те, що закінчилась паперова волокіта і її майже не було. Але починаючи з 2016 році в мене на бригаду приходило більше тисячі телеграм на місяць. Порахуйте скільки часу треба, аби їх відпрацювати" – говорить Олександр Самарський, підполковник, колишній заступник командира 72-ої бригади з морально-психологічного забезпечення, нині військовий пенсіонер, що віддав службі у ЗСУ 18 років.

Про яку в біса реформу можна говорити, якщо бойовий офіцер, так, не штабний, а саме той, хто пройшов зі своєю бригадою все пекло боїв цієї страшної війни, говорить про не подолану "совкість", про щурів, які як боягузи поховались в 2014, а нині – правлять балом в ЗСУ і взагалі про нашу новітьню УПА – українську паперову армію.

Оце справжня ціна реформ, а не те про що так любить розказувати Президент, Міністр чи начальник Генерального штабу.

І врешті, декілька слів про "відрубані руки".

"Про Укроборонпром це чиста правда (щодо розслідування Бігуса). Ті, хто трохи довше служать, всі ці історії знають. Наприклад, у військовій частині зникає блок наведення вогню до БМП. Зрозуміло, що це специфічна річ, яка крім як заводу більше нікому не потрібна. Її взяли у якійсь військовій частині, зробили вигляд ніби її виготовили чи купили, і знову поставили на місце. Ця схема працювала ще в мирний час. Немає контролю.

І ось ми нарешті дійшли до найбільшої проблеми в збройних силах – це відсутність цивільного контролю за коштами. Інше діло, коли буде 3-4 організації непідконтрольних ані міністру, ані НГШ, а просто громадська організація, з якою не зможуть домовитися" – зазначає Самарський.

І тут саме цікаве. Виходить, що наразі, без того цивільного контролю, з Міністром оброни, або НГШ, на думку підполковника "можна домовитись", саме тому в Укроборонпромі та й в армії процвітають оті вже згадані корупційні схеми.

Впевнений, бойовий офіцер знає про що говорить…

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх