EN|RU|UK
Блоги Дмитро Кулеба
Посол, Постійний представник України при Раді Європи
  186  2

Як використовують наші "срачі", щоб просувати російські наративи в західних медіа

А ось так наші срачі використовують, щоб просувати російські наративи в західних медіа.

Солідна The Washington Post з красивим офіційним гаслом "Демократія помирає в темряві" публікує колонку людини на ім’я Генрі Ольсен "Old fissures reemerge in Ukraine. That’s a big problem".

Людина не розуміє Україну від слова взагалі, але пише на весь світ про дві України, розділені за мовною та етнічною ознаками.

І цей пафосний фінал: "Сумна реальність полягає в тому, що Україна насправді складається з двох націй, замкнених у пастці однієї країни".

Дивіться, як працюють наші срачі з самими собою:

- рашени роками просувають дві тези: Україна є нежиттєздатною недемократичною державою і Україна складається з україно- та російськомовних, тому не може існувати як одна країна. Вся їх пропаганда щодо нас зводиться до цих двох тез. Це фундамент;

- культура західного споживача інформації змушує його звертати увагу на будь-які думки, особливо якщо вони системно просуваються роками різними каналами;

- ми починаємо воювати один з одним з будь-якого приводу, бо ми щирі й завзяті, і у нас замість свободи слова настала свобода словоблуддя;

- рашени виводять ці наші "дискусії" на маси в медіа і посміхаючись, проголошують: "А ми ж казали!";

- експерт слухає рашенів, дивиться на надані докази і думає "Віри рашенам мало, але тут таки так, вони ж казали" (можливий варіант, що такий експерт просто працює на рашенів, але суті процесу це не змінює). Доказова база зібрана, колонка написана, редактор глянув, наче все ОК і дав добро. Це помилка редактора, але нам скажуть, що помиляються усі, і взагалі кожна думка має право на існування.

В результаті у них все добре, вони пролили світло на українську темряву, а нам damage has been done, але це наші проблеми.

Не підігравайте таким "авторам", проклинаючи своїх же. Не їжте один одного.

Ми на війні. І щоб перемагати, воювати за себе треба розумно, а не істерично.

ПС: до честі багатьох західних журналістів, які розуміють Україну, зараз вони в Твіттері вщент розносять колонку Ольсена.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх