EN|RU|UK
Блоги Михайло Ухман
військовий, журналіст
  1031  6

Ми не лінувалися і їхали за десятки кілометрів, щоб проголосувати

Українці за кордоном вели себе дуже активно на вчорашніх виборах Президента України. Зранку там стояли величезні черги. Люди йшли, щоб віддати свій голос за майбутнє країни.

Дуже багато громадян жалілися, що не мають документів на легалізацію. Тому сотні тисяч українців залишилися за межею вибору.

В Празі багато людей не побачили себе у виборчих списках. Хоча подавали заявки.

В Німеччині, а саме в місті Берліні, черги до виборчої дільниці стояли на кілька десятків метрів.

В Неаполі люди приходили голосувати у вишиванках, особливо були активними – волонтери.

- Я приїхала голосувати за 80 кілометрів звідси. Прокинулась зранку, до мене приїхала подружка з чоловіком і ми прибули в Берлін. Не лінувалися, їхали багато часу, щоб віддати свій голос за європейський вибір. Є люди, які живуть ще дальше. Багато моїх знайомих прибуло в Берлін у суботу. Тут ночували, щоб сьогодні проголосувати і їхати до дому, адже завтра на роботу – говорить Ірина, яка уже близько десяти років проживає в Німеччині.

- Я живу під Берліном, проте приїхав сюди, щоб віддати свій голос за Україну. В мене не має змоги приїхати в мою Львівщину, я не можу воювати в східних теренах України. Проте допомагаю, як волонтер з 2014 року. І сьогодні прийшов зробити свій голос, в підтримку наших воїнів, які захищають Україну від московської навали. Дякую їм, що моя Львівщина ціла. Моє волевиявлення – це продовження європейських реформ і курс подалі від згубної Московщини та радянського минулого.

Мене сюди привіз мій шеф і приятель одночасно, житель Берліна – Ганс. Він підтримує Україну, як ї більшість німців, щоб там не показувало телебачення. Маневри Ангели Меркель, їхнього канцлера – це не основна думка німецького народу. Вони знають, що Путін напав на Україну і підтримують наш європейський вибір. Ще б це розуміли самі Українці і не вибирали "смішариків" чи популістів, котрі ведуть на зближення з ворогом.

Люди, отямтесь! Ви хочете, щоб за кілька років в умовах війни збудувати в себе економічно розвинену державу? Ви впевнені, що все зробили для цього? Проте знайте, ми й надалі будемо допомагати нашій країні, воїнам – говорить Андрій.

На даний момент відомо, що в Берліні проголосували так: 41.18 відсотка – Порошенко; 25.34 відсотка – Зеленський; 9.17 відсотка – Гриценко; 7.72 відсотка – Смешко; 5.93 відсотка – Бойко. 

__________________

В Італії, та ж сама штука. Тисячі, тисячі українців прийшли, щоб віддати свій голос за Україну. Сотні людей одягали вишиванки і їхали робити вибір.

- Сьогодні, в консульстві України, що в місті Неаполі святкова атмосфера. Українці віддають свій вибір за продовження європейського курсу. Тільки так і більше ніяк – каже волонтер Галя Тепла. Яка з початку війни допомагає нашим хлопцям.

Пан Анатолій живе в Празі близько 20 років. Він знайшов там своє місце. Проте не забуває допомагати Україні.

- До війни, ми просто відвідували культурні центри в Празі, ходили в церкву, де збиралися сотні українців. Проте не було такої єдності. Війна нас об’єднала, події які відбувалися після 2014 року - вказали нам європейський шлях.

Ми прийшли на голосування, щоб в майбутньому Україна не сходила з цього шляху.

А для цього, я й надалі допомагатиму військовим та добровольцям нашої країни.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх