EN|RU|UK
Блоги Андрій Тетерук
народний депутат України
  161612  50

Комбат Черчилль

Виступаючи у телешоу Суспільного телебачення, кандидат в президенти Гриценко пафосно розповідав, як треба воювати з РФ. На традиційне питання: "А чому ви не спромоглися протягом п’яти років побувати на фронті?", пан Гриценко видав новий варіант відповіді, мовляв, Черчилль також не бував на фронті…

Команда піарників, що готувала екс-міністра оборони до ефіру, мабуть вважала, що використання цієї тези наблизить Гриценка до яскравої історичної постаті. Але насправді незнанням історії вони оббрехали та образили видатного державного діяча і героя двох світових війн.
Черчилль не просто бував на фронті, він багато разів безпосередньо брав участь у бойових діях.

У 1911 році Черчилль став Першим лордом Адміралтейства (військово-морський міністр найпотужнішої морської держави). На цій посаді він не роззброював власну армію, розкрадаючи озброєння і військову техніку. Навпаки, Перший лорд Адміралтейства вкладав усі наявні у нього ресурси в розвиток і зміцнення не тільки військово-морських, а й сухопутних сил, фінансував ефективні наукові військові розробки. Його практичний військовий досвід дозволив зрозуміти перспективу застосування танків у майбутніх війнах. За підтримки Черчилля розроблялись і вироблялись ці нові, незрозумілі тоді для багатьох, бойові машини, що дозволило значно посилити позиції армії Великобританії на фронтах Першої світової війни.

Провал військової операції на півострові Галліполі у Дарданеллах (1915 рік) призвів до відставки Черчилля з високої посади. Але маючи депутатський мандат, він не став скиглити чи поливати брудом військове керівництво того часу. Черчилль за власною ініціативою пішов на фронт не спостерігачем чи волонтером, а бойовим офіцером. Він просив дати під його керівництво бригаду. Йому відмовили. Тоді він (екс-міністр) став командиром батальйону. Спочатку це був 2-й батальйон Гренадерської гвардії, пізніше - 6-й батальйон Королівського шотландського полку. Комбат Черчилль особисто брав участь у 36 бойових операціях.

Навіть перебуваючи вже на посаді Прем’єр-міністра у часи Другої світової війни, сімдесятирічний Черчилль постійно бував на фронті, ризикуючи своїм життям. Він навіть планував особисто очолити наймасштабнішу операцію висадки військ союзників у Нормандії. Тільки пряма заборона короля Великої Британії Георга VI зупинила його від того, щоб очолити наступ військ, який перебив хребет гітлерівській Германії.

Як бачите, незнання історії може принизити тих, хто намагається порівнювати себе з видатними постатями минулого. Слабке і нікчемне поруч із великим і мужнім виглядає ще ганебніше.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх