EN|RU|UK
Блоги Виктор Вишнев
генеральный директор ДП СЕТАМ
  67  0

Продаж вугілля на електронних аукціонах підвищить прибутки шахт

Вугільна галузь країни потребує збільшення транспарентності та конкурентної. Саме масштабне впровадження державних електронних аукціонів здатне підштовхнути розвиток галузі.

Проблеми низької конкуренції

Наразі більша частина українського вугілля продається за прямими договорами. Перевагою такого способу, безумовно, є передбачуваність збуту. Проте недоліком – залежність від покупця.

Україна вже достатньо лібералізувала ринок газу. Є багато трейдерів, імпортерів та виробників. Вони разом створюють достатньо конкурентне середовище в промисловому сегменті.

Нафта та зріджений газ достатньо давно торгуються на аукціонах та біржах й теж мають розвинуту ринкову інфраструктуру.

Зрештою, цього року відбувається непроста реформа ринку електроенергії. Розпочнуть функціонувати численні постачальники, які будуть, згідно європейських норм, відділені від виробників.

Тож, логічно продовжувати курс держави до лібералізації та розвитку конкуренції й на вугільний сектор.
Державні аукціони – для вугільників

Наш проект OpenMarket Вугілля відкриває ринок переводячи продажі в онлайн. Нещодавно ми провели презентацію державних електронних аукціонів OpenMarket Вугілля відбулася в Краматорську та Сєвєродонецьку. Зустрічі з представниками вугільних підприємств виявили значний інтерес до проекту.

Адже він дозволяє відкрити доступ для малих та середніх гравців ринку громадського контролю; збільшити дохід для продавців вугілля; споживачі отримають чесний та ефективний майданчик для закупівлі вугілля. Й спілкуючись з представниками вугільної галузі, ми побачили велику зацікавленість у відкритих та чесних торгах на «чорне золото».

Онлайн-аукціони OpenMarket Вугілля - це саме те рішення якого потребує ринок. Проект зможе розв’язати головну проблему – нерівномірного доступу гравців ринку до інформації. Саме загальний безбар’єрний доступ до подібних аукціонів дозволить прибрати корупційні ризики в торгівлі державною вугільною продукцією.

OpenMarket Вугілля - це електронний ресурс, що є складовою частиною системи електронних торгів, на якому розміщуються організаційно-методичні матеріали, інформаційні повідомлення про електронні торги та результати їх проведення, здійснюються подача заявок на продаж лотів, реєстрація учасників, подача заявок на участь в електронних торгах та проводяться електронні торги.

Онлайн аукціон за адресою https://setam.net.ua/coal ідкриває доступ на ринок вугілля всім охочим (процес участі максимально простий), розкриває показники щодо об’ємів продажу, ціни та попиту на вугілля та відкриває дані для учасників ринку.

Ми вдячні за допомогу у реалізовації Фонду «Східна Європа», Фонду «Євразія», Агентство США з міжнародного розвитку USAID та UKAID.


Конкуренція – запорука справедливої ціни

Переваги нашої системи очевидні.

По-перше, це дуже чіткі та зрозумілі процеси. Все відбувається он-лайн, кожен крок аукціону видно усім учасникам.

По-друге, величезна база учасників та великий досвід. Ми вже провели 49 600 успішних торгів, від яких надійшло до бюджету 7 974 669 249,68 грн. При цьому, середнє зростання ціни становить +11,2%, а дохідність - 5,1%. При цьому, в системі 58 964 зареєстровано користувачів

По-третє, в нас є змагальність. Адже аукціон (на відміну від прямих договорів) передбачає підвищення ціни в наслідок конкуренції між учасниками.

Й, нарешті, в на є досвід. Ми продали перші 300 тон вугілля марки Г за 400 тис грн.

Тож, я переконаний, що саме впровадження продажу вугілля через електронні аукціони підвищить доходи вугільників та покращить ситуацію у вугільній галузі.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх