EN|RU|UK
Блоги Андрій Тарасенко
член Проводу НВР «Правий сектор», голова Політичної Партії «Правий сектор»
  130  1

Економічні погляди націоналістів, або Нахр*на журналістам компетентність?

Як вести пропаганду проти ідейного політичного об'єднання, куди учасники йдуть не за грошима? Якщо за фактом це єдина сила, яка може підняти багато людей, не підкуповуючи їх при цьому. На котру нема жодного реального компромату. Коли усі знають, що це єдина велика політична платформа, яка має ідеологію — те, без чого чесна політика неможлива. Важкувато... Лишається прибріхувати, що немає там ідеології.

Так для себе вирішив ненависник українського націоналізму Павєл Казарін. Сверблячка через "праворадикалів" — давня недуга цього журналіста.

Днями він у ролі ведучого спробував "потролити" Руслана Кошулинського, кандидата в президенти від об'єднаних українських націоналістів, щодо нібито "лівизни" його економічної програми. Те саме він раніше віщав на шоу Романа Скрипіна. Те саме він писав в "Українській правді". Ідея фікс, не інакше.

Суть пропагандистського трюку примітивна — "якщо ти не за ліберальну економіку, отже — лівий і комуносоціаліст". Це у націоналістів ліва економічна програма? Казарін із порохоботами, які йому підгавкують, самі хоч вірять у це?

Ну що ж, хліб-сіль їж, а правду ріж!

• Хочеш, відкрию таємницю? Крім соціалізму та неолібералізму існують й інші напрямки економічної думки.

• Поділ на ліве і праве в політології та економіці — абсолютно різні явища. У політології даний поділ іде згідно зі ставленням до традиційних поглядів на родину, націю, батьківщину. Ліворуч перебувають ті, хто прагнуть їх зрівняти катком як "пережитки", праворуч — ті, хто вважають їх вічними основами, центристи комбінують елементи перших і других. В економіці по лівий бік стоять ті, що хочуть максимального державного регулювання, справа — безконтрольного ринку. Для прикладу, згадуваний сучасний лібералізм (неолібералізм) став політично лівою ідеологією, увібравши культурний марксизм, але економічно є правим.

• Український націоналізм є політично правою ідеологією. У питаннях господарства країни вказана ідеологія завжди використовувала економічний націоналізм. Це традиція з часу ОУН. Третій шлях економіки. Це не ліва і не права економічна позиція, а центрична. Це змішана модель, що націлена не на інтереси пролетаріату (соціалізм) чи бізнесу (неолібералізм), а на вигоду для цілого національного суспільства, всіх верств. Гармонія понад усе!

• Адепти неолібералізму мають звичку перекручувати поняття, щоби довести "ліві" наклепи. Наприклад, негативне ставлення націоналістів до олігархії вони підміняють на негатив до всіх багатих. Хоча олігархи — це ті, хто здобули статки завдяки зв'язкам із державною владою. Це вже не капіталізм, а такий собі олігархічний соціалізм. Багатство через крадіжку і лобі — зло, чесне багатство — добро. Аналогічно щодо поняття соціальної справедливості. Це не соціальна рівність (зрівняйлівка), як брешуть неоліберали, а подолання різких перекосів у розподілі благ (де український середній клас?!).

• Просто деяким журналістам варто розібратися в темі, щодо якої просторікують. Почитати тексти Леоніда Кастаріва, Миколи Сціборського, Якова Моралевича. Поцікавитись книгами Фрідріха Ліста, Еріка Райнерта, Володимира Григоровича Панченка. Некомпетентність гірше сифілісу.

Побратим по Руху Олексій Чорноморец

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх