EN|RU|UK
Блоги Валерій Пекар
Громадський активіст, викладач, підприємець
  3157  17

Дуже проста математика виборів-2019

Важливе зауваження щодо голосування на виборах. Ці вибори унікальні наявністю більше ніж двох лідерів.

Роман Шрайк вже пояснював, чому фактичні результати трьох лідерів у першому турі можуть бути досить близькими (частина електорату Зеленського ніколи не голосувала, а Порошенко і Тимошенко обидва мають ресурси в тих соціальних групах, де соціологія погано міряє). Я припускаю, що і четвертий кандидат може в останній тиждень вийти на той самий рівень. Тільки не кажіть, що у вашому оточенні нема нікого за Порошенка / Тимошенко / Зеленського / Гриценка, — скільки вже разів можна повторювати, що наше оточення не є репрезентативною вибіркою.

Що означає ситуація з кількома лідерами перегонів з точки зору поведінки виборця?

Це означає, що на цих виборах не працює традиційна тактика "у першому турі за свого улюбленця, у другому турі проти свого ненависника" (або за "менше зло", з цим поняттям ще будемо розбиратися). Уявіть собі, що 3 чи 4 кандидати підійшли до виборів із приблизно рівними шансами на перемогу. Тоді, віддаючи свій голос за когось із нижчими рейтингами, ви фактично марнуєте його і втрачаєте шанс підтримати свій "запасний вибір" чи своє "менше зло" - без вашого голосу та голосів таких, як ви, цей кандидат ризикує не потрапити до другого туру, і вам доведеться обирати з двох неприйнятних. Дуже проста математика.

Тому на цих виборах доведеться одразу в першому турі голосувати за того, за кого будете голосувати у другому. І сподіватися, що цей кандидат пройде.

Ці вибори дійсно найцікавіші в новітній українській історії.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх