EN|RU|UK
Блоги Анатолій Кравчук
експерт зі стратегічних комунікацій та інформаційних технологій
  500  6

На цей раз ми таки догрались – американці вимагають звільнити Луценко

Якщо хто ще пам’ятає, три роки тому, саме після тиску Америки, Порошенко мусив був звільнити тодішнього генпрокурора Шокіна, який його, до речі, дуже влаштовував.

Як виявилось, у Вашингтоні спершу були не в захваті від ідеї призначити на цю посаду політика, та ще й близького до президента, але Порошенко у розмові з віце-президентом Байденом зумів навести такі аргументи, що зрештою останній визнав кандидатуру Луценка цілком прийнятною.

Сам Юрій Віталійович також спромігся створити позитивне враження, від початку приємно дивуючи американських партнерів яскравими розповідями про своє бачення масштабного реформування Генпрокуратури, але то тривало недовго і на ділі все не заладилось.

Так, з часом, горизонти цього реформування – з точки зору американської сторони, звужувались все більше, а зрештою у США взагалі розчарувалися в реформаторських талантах нового генпрокурора і звісно й, в його реформах.

І от здається, коло замкнулось і Луценко підійшов до тієї межі, на якій в свій час змінив свого попередника Шокіна, коли американці змусили Президента того звільнити.

Сьогодні пролунав чіткий і малоприємний щодо наших двосторонніх відносин з Америкою мессидж від директора Центру дипломатії і глобальної взаємодії імені Байдена, екс-заступника міністра оборони США Майкл Карпентер, який заявив, що генеральний прокурор України Юрій Луценко має або підтвердити свої звинувачення на адресу посла США Марі Йованович, або піти у відставку.

"Генеральний прокурор України поширює деякі підступні теорії змови про кампанію Клінтон – нібито розслідування щодо Манафорту було проклінтонською стратегією і звинувачує нашого посла в його нездатності протистояти корупції. Якщо він не може пред’явити докази своїх претензій, він повинен негайно подати у відставку", – написав він у Twitter.

Звісно, сам Луценко ніколи б не наважився нести таку відверту ахінею проти американського посла в Україні, ну не самовбивця ж він врешті, а от який "геніально-коварний план" переслідувала діюча влада проводячи свою чергову, на цей раз вже просто – дико-провальну інформаційну операцію іголовне проти кого, проти посла США в Україні, от тут вгадати важко, чи навіть неможливо, бо ж безглуздя від цієї невдалої провокації тхне настільки потужно, що вщент розбиває ну хоча б будь якесь, мало-мальськи розумне чи логічне припущення.

Підтвердженням повної провальності операція є, хоча б ті незграбні намагання виправдатись і зберегти обличчя, які ми зараз спостерігаєм від влади.

Сьогодні Президент, виступаючи на урочистостях з нагоди 27-річчя створення СБУ заявив, що повністю підтримує посла США в Україні Марі Йованович.

"Наголошую: вона, як представник Сполучених Штатів, як держави і президента Сполучених Штатів Дональда Трампа, великого друга України, великого мого друга, має повну мою підтримку", – наголосив президент.

Не знаю, наскільки пан Дональд зрадіє звістці, що він, як виявилось є "великим другом" президента Порошенко, але те що пані Йованович буде просто ошелешена саме такою "підтримкою" Президента, при якій його кум нахабно облив її брудом, звинувативши у тім, в чому сам загруз по вуха і що, так і не схотів розслідувати, протягом своєї каденції, то у цьому жодного сумніву не має ні у нас ні у самої пані Йованович, яка мабуть і не пригадає подібних прецедентів із звинуваченнями посла США в корупції за всю історію американської дипломатії.

І врешті, ягідка на пиріжок – Трамп оголосив про проведення розслідування щодо фактів втручання директора НАБУ Артема Ситника в президентські вибори 2016-го року в США на стороні його супротивника Хілларі Клінтон, заявивши, як завжди майже епічно: "Російська змова зникає, з'являється українська змова, щодо допомогти Клінтон".

Ви уявляєте, наскільки треба бути профнепригодним, щодо управління державою, я зараз не кажу про масові розкрадання і отримання надприбутків від корумпованих схем в держсекторі – тут вони неперевершені, я кажу про дипломатію і зовнішню політику, як фундаментальні напрямки життєдіяльності держави, де потрібен не аби який розум і вміння, а не банальне хамство і брехливість, аби от так підставитись в своїх стосунках із стратегічним партнером – США, після чого розказувати про якусь там повну підтримку і великого друга.

І це коли той великий друг напряму заявив про зміну акцентів і пріоритетів, які від країни агресора Росії переходять у Трампа в бік його "великого друга".

Ото результат!!!

Аплодуємо стоячи.

То найкращий агітмессидж наприкінці передвиборчої кампанії президента – ми побили горшки з Америкою, розсварившись буквально на рівному місці і готові знов повернутись в лоно Росії.

Чи не так, чи може я щось пересмикую, ну тоді порохоботи – фас!!!

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх