EN|RU|UK
Блоги Олег Медведчук
Громадський діяч; голова ГО Патріотичне братство прикордонників України; учасник війни з Росією, керував тактичним угрупованням ДПСУ в секторі М зони АТО (2014р.); генерал-майор (в запасі)
  469  2

Консервація агента

Найвищим рівнем оперативного успіху є вербування особи, яка має перспективи входження в склад політичної еліти держави проти якої вживаються розвідувально-підривні заходи.

Якщо агенти займають найвищі посади в політикумі то руйнівний результат їх діяльності набагато перевершує масштабну військову агресію.

Ефективний агент такого рівня може змінити курс розвитку цілої держави, вплинути на діяльність політичного лідера чи партії.

Варто навести приклад із символом боротьби за незалежність України В’ячелавом Чорноволом та очолюваною ним партією «Народний Рух України».

В 1999 році, внаслідок цілєспрямованих дій певних осіб, очолюваних Юрієм Костенко, Народний Рух, який займав друге місце за кількістю парламентських місць після комуністів, був розколотий, а Чорноволу  висловлено недовіру.  Незабаром він загинув у дорожньо-транспортній пригоді за таємничих обставин і Україна втратила лідера, який дуже заважав нашому поконвічному ворогу. Якось не дивує, шо тимчасову слідчу комісію по факту загибелі політичного діяча очолив Віктор Медведчук.

Буде доречним згадати і Помаранчеву революцію та окремих політиків, які виконали роль щодо організації політичної кризи в Україні на підґрунті загравання з північним сусусідом та повного саботажу діяльності президентської вертикалі.

Відомо, що на кожного українського політика, який цікавий для розвідки РФ напрацьовуються матеріали компрометувального характеру для використання в якості тиску та проведення вербувальної операції.

Як підґрунтя для вербування можуть бути використані в т.ч. раніше порушені  кримінальні провадження за якими на території супротивника для об’єкта вербування давно підготовлена доля  в якості обвинуваченого.

Зараз є очевидним, що Янукович повністю виконав свою підривну роль в питаннях руйнування української державності. Він входив до складу агентурного апарату РФ, а його резидентом* був особисто  Путін – гебіст зі стажем оперативної роботи.

(*До відома, резидент - найбільш досвідчений працівник розвідки, що спрямовує діяльність своїх агентів)

А ще в галузі розвідки є таке поняття  як «консервація агента», який входить до складу основної агентури.

Консервація агента здійснюється, як правило з метою відтермінування реалізації його завдань на більш важливий період.

Якщо агент надійно контрольований то йому просто визначається відповідне завдання.  Але бувають випадки, коли вплив на агента ускладнюється внаслідок його надмірного бажання виконати свою диверсійно - підривну функцію. При цьому, особлива небезпека від такої неконтрольованої, вибухової поведінки є те, що вона може зашкодити агенту, який виконує аналогічне за метою завдання.

В таких випадках консервація агента може проводитись у вигляді тимчасової фізичної ізоляції, наприклад – в місцях позбавлення волі.

І ось, коли основний агент повністю відпрацював свою роль, резидент організовує  його переміщення в безпечне місце і приймає рішення на застосування законсервованого агента, який встає з інвалідного візочка, міняє зачиску і починає рух наміченим курсом.

Отже, будьте уважними. Вмійте аналізувати.

На терезах найвища цінність - Україна.

P.S. Тим часом:

кандидат у президенти України Юрій Бойко та його поплічник по політсилі Віктор Медведчук провели переговори в Москві з керівництвом РФ щодо відновлення відносин «братських народів».

Йшов шостий рік після початку агресії РФ проти України...

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх