EN|RU|UK
Блоги Олег Медведчук
Громадський діяч; голова ГО Патріотичне братство прикордонників України; учасник війни з Росією, керував тактичним угрупованням ДПСУ в секторі М зони АТО (2014р.); генерал-майор (в запасі)
  241  0

Фактор ворожості. Або, чорна діра в туманностях ідеології

Той покидьок, що волав «Бандера, лягай!», робив це без усякого внутрішнього стримування. Його не зупинило присутність колег та навіть свідків зі сторони. Тобто, це ознака свідомої поведінки, яка характеризує стан у цілому правоохоронному відомстві.

Фактично українське суспільство та МВС існують в паралельній  реальності, а скоріш за все це взагалі різні світи, які ворожі по змісту. Звісно, не слід узагальнювати всіх правоохоронців. Є багато співробітників поліції, які цілком віддані справі та розуміть межу за якою починається те, що має назву  – приниження гідності людини.

Але оцей "фактор ворожості" у відносинах МВС та суспільства демонструється все частіше. Він нагадує якусь внутрішню пружину, яка взведена в очікуванні реваншу за поразку. Останній приклад, коли цей механізм дав про себе знати вже відомий.

Є також інший. Він ідеологічного змісту.

Подивіться на фото з музею Національної Гвардії МВС України (фактично після реформуванням Внутрішніх Військ змінилося мало).

Посилання на офіційний сайт http://www.ngu.gov.ua/museum/museum_1.html

Всюди пафосно розставлені прапори конвойних частин НКВС, МГБ, МВС СРСР. Під склом  нагородна зброя комуняцьких катів з надписами на кшталт «так служилі наші дєди».

Одночасно поруч, в купі на підлозі – екіпірування учасників революції Гідності серед яких проглядається закопчений стяг УНА-УНСО.

У ніг - ПРАПОР, що пройшов вогонь, бачив постріли та смерть...


Це навіть може бути саме той стяг унсовців, що на фото біля загиблого побратима.

Після того як бачиш таке, то виникає тільки одна асоціація, що пов'язується із штандартами німецького рейху, які кидали під ноги радянські переможці.

Але ж тут зовсім інша ситуація і виникає важкий для сприйняття дисонанс.

Це просто якась чорна діра в туманностях ідеології, яку важко назвати патріотичною. І взагалі, чи може виховуватись національна ідеологія в умовах шанування історії вертухаїв СРСР?  

Що турбує.

Ви мабуть помічали, як молоді поліцейські вже один одного з днем радянської міліції вітають. А чому б ні, якщо весь генералітет МВС хизується цим в соцмережах на своїх сторінках, незважаючи на Закон про декомунізацію.  
Одного разу зауважив на цьому капітану поліції на що отримав відповідь:

«Це ж наша історія. Гарні були часи...»

 Як треба було попрацювати над свідомістю, якщо капітан МВС України, що народився в 1991 році дбає про радянську історію та незрозуміло як вже уявляє, що тоді «гарні були часи..». 

Таким чином, внаслідок культивування історії тоталітарної епохи та в умовах підтримки «фактору ворожості», ми знову втрачаємо ціле покоління.

На завершення.

Звісно, що суспільство розраховує на дієвість системи, коли влада реагує на об’єктивну проблематику, а не влаштовує паркан для захисту своєї пихатості. Але ж маємо зворотню реакцію. Прикладом цьому є  справи, пов'язані із вбивством Катерини Гандзюк та нападів на активістів. 

САМЕ ЦЕ і обурює прогресивне та патріотичне суспільство. І замість того, щоб поступитись своїми приватними інтересами та почати реагувати, владна верхівка наполегливо продовжує бути сліпою та не сприймає об’єктивної реальності, а всіх хто вказує на проблему, переводять в об’єкт протидії.

САМЕ ТАК і народжуються революції на підґрунті «фактору ворожості», коли виникає колапс у відносинах інституцій влади із суспільством.

P.S. Слід продовжувати виховувати повагу до постулату «Той, хто схоче щоб Бандера ліг, щонайменше може сісти». Не чіпайте сакральне. Це шкодить здоров’ю.

Тим часом:  капітан поліції Василь Мельников, який здійснив побиття активіста, що не чинив опору, звільнений з під арешту з внесенням грошової застави. За поліцейського вступились Ківа та Новинський, що якось і не дивує.  

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх