EN|RU|UK
Блоги Сергій Кузьміних
Ініціатор створення Фонду братів Кузьміних, який майже за два роки свого існування по допомозі пораненим та полоненим заслужив довіру українців не тільки в рідному місті, а й по всій Україні.
  46  0

Україна – курс на ЄС та НАТО

7 лютого 2019 року український парламент підтримав законопроект Президента України Петра Порошенка, про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в НАТО.

Президентський законопроект №9037 про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу держави на членство України в ЄС і НАТО в першому читанні парламент схвалив 22 листопада 2018 року.

Документом вносяться зміни до Конституції України, якими закріплюється:

·  незворотність стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Водночас із Перехідних положень Конституції виключається пункт, який передбачає використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.

·  Тепер у Преамбулі Конституції буде закріплено формулювання щодо європейської ідентичності українського народу і незворотності європейського та євроатлантичного курсу України.

Законом також до статті 102 Конституції додається формулювання: «Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Водночас Верховна Рада визначатиме засади реалізації, а уряд забезпечуватиме реалізацію стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО. Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Обов`язки Президента, Кабміну і парламенту. Закон чітко прописує, що Президент стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство в ЄС і НАТО. Уряд буде забезпечувати реалізацію такого курсу. А парламент повинен приймати саме ті законопроекти, які сприятимуть реалізації стратегічного курсу України на набуття членства в ЄС і НАТО.

Російські війська більше не матимуть права перебувати на військових базах України. З Конституції виключать пункт про «використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань». Мається на увазі російський флот на території Кримського півострова.

У НАТО одразу ж привітали ці зміни, як тільки Порошенко вніс законопроект у парламент у вересні 2018-го. В Альянсі заявили, що підтримують право України самостійно обирати свій євроатлантичний шлях без зовнішнього втручання.

Крім того, в НАТО запевнили: оскільки ​Україна відновила свої євроатлантичні прагнення, рішення Бухарестського саміту 2008 року про те, що держава у майбутньому набуде членства в НАТО, залишаються незмінними.

Варто зазначити, що законопроект Президента у Верховній Раді підтримали 334 депутати, 35 депутатів були проти курсу на ЄС і НАТО. Цікаво, чи надасть інформацію ВР про цих 35 депутатів?!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх