EN|RU|UK
Блоги Віктор Глеба
експерт у галузі містобудування, дійсний член Української академії архітектури
  1205  1

Корумпована система в ДАБІ захиталася

Зусилля громадськості не були марними. Нарешті Мінрегіон відкрив очі на тотальні порушення ДБН в Україні та дослухався до аргументів активістів.

Приведені факти та докази змусили чиновників розпочати перевірку діяльності дозвільного департаменту ДАБІ. Його очільниця Наталія Чекомасова вже видала сотні дозволів з порушенням ДБН, нею приймаються навіть об’єкти, які отримують відмову на погодження відхилень від Держаних будівельних норм на секції НТР Мінрегіону, багатопаливні заправки без резервуарів пожежогасіння, торгові комплекси з недотриманими санітарними, пожежними та планувальними нормами. Відпрацьовані схеми для стягування хабарів з дрібних забудовників і "кришування порушень ДБН" відомих будівельних корпорацій за великі гроші.

І ось. Під натиском громадськості Мінрегіон видав наказ про проведення перевірки діяльності дозвільного департаменту ДАБІ. Саму ж Чекомасову на час службового розслідування відсторонено від виконання обов’язків.

Чекомасова одразу ж пішла на лікарняний, мабуть розуміючи, що формальної перевірки не буде, адже громадськість взяла під свій контроль хід розслідування.

Вже давно час припинити вакханалію з державним наглядом та контролем в Україні, знищити бізнес на дозволах в будівництві. Адже наслідки очевидні: на будмайданчиках гинуть люди!!! через відсутність систем пожежогасіння в торгових центрах та обвали будівель гинуть люди!!! Поки хтось набиває кишені, інвестори переплачують за квадратні метри, людей кидають на гроші, піддаються масовій руйнації історичні центри та пам’ятки міст.

Перевірка дозвільного департаменту ДАБІ це початок. Головне, щоб у цій справі не перетягнули ковдру та раптово не знайшли винного там, де його немає.

Громадськість долучилась до перевірки ДАБІ, тож ми слідкуватимемо, щоб ті, хто дійсно причетний до порушень державних будівельних норм, ГІБУНИ Держархбудінспекції були покарані. Ми будемо вимагати звільнення кожного та відкриття кримінальних проваджень за самоуправство і перевищення службових повноважень.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх