EN|RU|UK
Блоги Руслан Сан-Марино
підприємець
  1407  12

Про реформування заробітної плати

Часто подорожуючи різними країнами Світу по справах, я завжди цікавлюся як працюють люди, який принцип роботи з робітниками, податки, умови праці та т. і. В країнах, де стрімко розвивається економіка, влада кожен рік підвищуює мінімальну зарплату в країні, або як у нас люблять казати скороченно – мінімалку, і таким чином стимулює бізнес піднімати зарплати найманим працівникам.

У грудні 2017 року у Братиславі знайомі розповідали мені про те, що у них кожен рік піднімають мінімалку в середньому на 30-50 ЄВРО.

Потім я зустрівся зі своїм другом з Чехії з яким постійно працюю з 2003 р. Він мені розповів, що у них така сама ситуація, тому що у Чехії біля 60% підприємств офіційно вважаються неприбутковими, та не сплачують податки на прибуток… Знайомо? Впевнений, що у нас картина подібна…) Єдиний податок, який Держава гарантовано отримує, це податок з найманих працівників або ЄСВ, тому кожен рік у Чехії піднімають мінімалку на 30-50 ЕВРО. Зараз там склалася така ситуація, що люди заробляють дуже добре, та не мають бажання працювати більше, надаючи перевагу спілкуванню із сім’єю, відпочинку та іншим справам. Набрати другу зміну стало нереально, працювати у вихідні за подвійну оплату теж вже ніхто не хоче. Друг казав, що у них майже нульовий (2%) рівень безробіття, та гострий дефіцит робочої сили. Казав, що поляки зробили дуже мудро відчинивши двері для заробітчан з України. Чехи теж чекали коли влада підвищить квоти на працівників з України та нарешті дочекалися.

Пам’ятаю який у нас тоді, у 2017 році, був галас коли українська влада почала піднімати мінімалку…))) Я був одним з небагатьох представників бізнесу, хто підтримував цей важливий для розвитку економіки України крок, розуміючи, що доведеться платити більше податків, але я просто знаю як працює більшість українських роботодавців і що у будь-якій країні Світу люди не люблять платити податки.

Вже пройшло достатньо часу щоб зробити висновки і на мою думку цей крок, з підняттям мінімалки, спрацював. З 1 січня 2019 мінімалка вже 4200 грн. і це тільки початок, всі починали з малого, достатньо вивчити досвід сусідніх країн, які у 2004 після вступу до ЄС почали те, що ми робимо тільки зараз.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх