EN|RU|UK
Блоги Агія Загребельська
Державний уповноважений АМКУ, член постійно діючої адміністративної Колегії з розгляду скарг у сфері публічних закупівель
  1772  12

За що і для чого НАЗК вигадало мені «корупційний» протокол

Чесно працювати чиновником стає все небезпечніше. Про це свідчить справа НАЗК проти мене. Вона вже стала елементом тиску, і у гіршому випадку може стати інструментом розправи.

17 січня у суді буде слухатись справа з приводу звинувачень НАЗК мене у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172 (6) КУпАП.

В чому НАЗК побачили корупцію?

У протоколі зазначають, що я несвоєчасно подала до Єдиного державного реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, у зв’язку з отриманням доходу від відчуження транспортного засобу. 

Як все було насправді?

Мені на праві власності дійсно належав автомобіль Toyota Rav 4 (2007 р.в.), яким на підставі доручення більше п’яти років користувався мій близький родич. Доручення в тому числі передбачало право відчуження транспортного засобу без моєї попередньої згоди.

Наприкінці 2017 року мій родич за довіреністю без попереднього повідомлення мене про це продав зазначений автомобіль. 14.03.2018 він прозвітувався мені про виконання доручення, повідомив про продаж авто та передав мені одержані за автомобіль кошти, про що в цей же день нами було складено акт прийому-передачі грошових коштів.

У встановлений строк (до десяти днів від дати, коли мені стало відомо про продаж автомобіля та отримання коштів з реалізації) 19.03.2018 я подала повідомлення про суттєві зміни майнового стану - отримання доходу.

Таким чином у мене не було жодного умислу на несвоєчасне подання повідомлення. Адже і інформацію про продаж, і самі кошти в сумі 300.тис.грн. я одержала тільки у березні 2018 року та протягом п’яти  днів задекларувала це.

Однак НАЗК вважає, що період з якого повинен рахуватись строк для подачі повідомлення про суттєві зміни, рахується не з моменту отримання мною доходу, а з моменту оформлення договору купівлі-продажу, незалежно від того чи відомо мені було про це та чи отримала я дохід.

Чи могла я задекларувати отримання доходу без його отримання? Очевидно ні, інакше мене можна було б обґрунтовано звинувачувати у відображенні в декларації недостовірних відомостей.

Чи могла я задекларувати те, про що мені не було та не могло бути відомо? Також ні.

Чи отримала взагалі я хоч якийсь дохід?

На жаль, також ні, адже сукупна вартість мого майна у зв’язку з продажем автомобіля не змінилася. Я втратила право власності на автомобіль вартістю 300 тис.грн., а взамін одержала грошові кошти на таку ж суму.

Які будуть наслідки для мене, якщо суд підтримає позицію НАЗК?

Для початку мої данні вносяться в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Після потрапляння в такий реєстр ти обмежений в своїх правах та свободах, не кажучи вже про значну шкоду для ділової репутації.

Наприклад, будучи внесеним до реєстру, ти не можеш:

- бути призначеним/обраним на певні посади;

- продовжувати працювати на своїй посаді, якщо ти державний службовець;

- бути членом окремих конкурсних комісій та/або громадських рад...

І в цілому ти перетворюєшся в людину, дані про яку внесено до єдиного реєстру корупціонерів і ніхто особливо не буде розбиратись, за що ти туди потрапив.

А якщо таких протоколів та судових рішень буде два, то ти можеш втратити роботу не залежно від того чи є ти державним службовцем, та ще й отримати судову заборону займати певні посади протягом певного строку.

Які будуть наслідки для країни, якщо НАЗК будуть продовжувати займатись цим маразмом, а суди їх підтримають?

Як не дивно, наслідки будуть зовсім не маразматичні, а навпаки - раціональні та з профітами.

Працювати чиновником стане небезпечно, незалежно від того займаєшся ти корупцією чи ні, адже за будь-що в твоїй декларації тебе можна буде таврувати та викинути з «вовчим квитком» на вулицю.

В безпечних умовах зможе працювати лише одна категорія людей: ті, хто буде корисним для осіб, що тримають в своїх руках нитки управління агентством.

Саме така боротьба з корупцією перетворюється в дахування корупції.

Мій кейс - одна з ознак цієї мутації.


 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх