EN|RU|UK
Блоги Ольга Скороход
oглядач Цензор.НЕТ, історик
  969  0

"Країна Ведмежандія", або Як розповідати про війну дітям

Ми навчилися розповідати дітям про доленосні й трагічні події минулого. Та багато хто віддає перевагу оберігати дитячу психіку від інформації про нинішню війну з Росією. Знаю, що для багатьох батьків було справжнім викликом під час Майдану пояснити дітлахам, чому тато приходить втомленим з роботи, а потім вдягає каску і йде кудись в ніч. Але реальність  дає про себе знати - уривками фраз чи необачно почутими новинами. Як з мінімальним травмуванням донести до дитячої свідомості причини війни? Як пояснити, за що і чому на війні гинуть люди? Що таке свобода і чому українцям її треба виборювати?

Ветеран АТО, офіцер Олександр Мончак (позивний Оса) з Вінниці вирішив доволі безпосередньо пояснити дітлахам, хто ворог, а хто друг: витоки російської агресії та нинішніх українських проблем, завдання, які сьогодні постали перед українцями, і що для цього треба зробити.

Книгу "Країна Ведмежандія" Оса спершу писав для своїх трьох синів. Говорить, що під час служби в зоні АТО на посаді заступника командира роти дев’ятого батальйону 59-ї бригади він запитав себе: що лишиться моїм дітям.

Перший примірник книги був створений Олекандром власноруч для сина, з малюнками від руки. Пізніше визріла ідея розширеного видання, яке було доповнене роботами вінницької художниці та дитячими віршами й малюнками.

Нині видання адресоване в першу чергу дітям Луганщини і Донеччини. Більше половини примірників були спрямовані в інтернатні та навчальні заклади східних і південних областей.

У зрозумілій алегорії вгадується Україна - Ведмежандія, у якій живуть ведмеді різного штибу, серед яких чимало роботящих ведмедиків.

На сусідню країну Рашицю напала зла гусінь й, заразивши місцевих людей небезпечною бацилою, прагне поширити її на Ведмежандію. Ведмедики об'єднуються перед загрозою, відкриваючи у собі приховані вміння й наснагу, та визволяючи від злої бацили не лише частину своєї землі, але й Рашицю.

Оповідь подана українською та російською мовами. Також видання доповнене віршами, написаними дітьми з усієї України.

Книга побачила світ завдяки волонтерам, зокрема краєзнавцю Віктору Моринцю. Видавництво "Твори" власним коштом збільшило наклад до 1,5 тисячі примірників замість однієї тисячі. Книга розповсюджується безкоштовно. Олександр Мончак ще має примірники. Охочі отримати книжечку для своїх дітей можуть написати йому.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх