EN|RU|UK
Блоги Геннадій Карпюк
військовий кореспондент та аналітик
  113  0

РЕКОРДНІ ВИДАТКИ – НА МОТИВАЦІЮ ПРОФЕСІЙНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

У 2019 році суттєво покращиться грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України. Про це йшлося під час нещодавнього брифінгу в Міноборони, де в подробицях оповіли про суттєвий прогрес саме в царині справедливої і адекватної фінансової мотивації професійної військової служби.

ЗА ЗНИЩЕННЯ ВОРОЖОЇ ТЕХНІКИ НАШИМ ЗВИТЯЖЦЯМ СПЛАЧЕНО МАЙЖЕ 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

Фундамент таких позитивних змін закладено у березні 2018-го – з набуттям чинності урядової постанови «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Документ збільшує у структурі грошового забезпечення частку основних його видів (окладів: посадового, за військовим званням і надбавки за вислугу років) з 15 до 60%, що мало позитивний вплив під час останнього перерахунку пенсій колишнім військовим.

Зрозуміло, що основна мета такого кроку – виведення престижу військової служби на якісно вищий рівень, як і якості кадрового добору та мотивації діючих військових удосконалювати свій професійний рівень. Особливий акцент «зарплатного стрибка» Міноборони сконцентрувало на тому, що він позитивно відіб’ється на комплектуванні посад дефіцитних спеціальностей висококваліфікованими фахівцями, а також на заохочуванні служби у частинах і підрозділах ДШВ, ССО й морської піхоти. Наразі, відповідно до пропозицій Генштабу ЗСУ, підвищено розміри тарифних розрядів за окремими посадами сержантського та старшинського складу до рівня молодших офіцерів. Зросло грошове забезпечення льотного складу, снайперів і операторів БПЛА – за період їх участі в ООС; номерів обслуг ПТРК «Джавелін», «Стугна» та «Корсар», спецпризначенцям ССО, які успішно закінчили спецкурси.

Начальник управління організаційного та соціальних виплат Департаменту фінансів Міноборони В’ячеслав Салахов зауважив: торік відомство повністю виплатило належні винагороди за участь в АТО (ООС). Нагадую: 10 тисяч гривен на місяць отримують звитяжці на першій лінії оборони, а 4,5 тисячі – в інших районах згаданої операції. Також МОУ повністю розрахувалося за виконання завдань в районі ООС, сплатило грошову допомогу на оздоровлення й підйомну допомогу, а також розрахувалося з військовиками, які звільнилися з лав ЗСУ.

За участь в АТО та ООС, починаючи від лютого 2015-го, загалом було виплачено військовослужбовцям ЗСУ майже 181 млн гривень. Так само відбувалися і виплати винагороди за знищення військової техніки противника. Зокрема, за знищення 85 одиниць ворожої техніки виплачено майже 3 млн гривень За успішне виконання бойового завдання у складі підрозділу (від 60 до 365 тис. грн. на підрозділ) за майже 4 роки заохотили понад 2,5 тисячі осіб на суму приблизно 10,5 млн гривень. Понад 167 млн гривень були сплачені в якості так званої «бойової тисячі» - за безпосередню участь у бойових діях. Кошторис МОУ на 2019-му дозволяє говорити про безпроблемну виплату згаданих видів винагород і в поточному році.

СЛУЖБУ НА БОЙОВИХ ПОСАДАХ КРАЩЕ ПРЕМІЮВАТИМУТЬ

Держбюджет України на 2019 рік передбачив для МОУ рекордні видатки для виплат грошового забезпечення військовиків – 49,6 млрд гривень (або 48,7% від 101,7 млрд. гривень всього річного бюджету оборонного відомства). Порівняно з 2018-им, цей фонд зріс на 15,2 млрд. або на 41%. Це дозволить загалом збільшити розмір грошового забезпечення військових, за рахунок підвищення надбавки за особливості проходження служби і щомісячної премії, не менш як на 30%. Мінімально рядовий контрактник першого року служби отримуватиме щонайменше 10 тисяч гривень на місяць.

Окремим категоріям військовослужбовців розмір надбавки за особливості проходження військової служби буде збільшено до 100%(іншим – на 65%). Це лікарі, механіки-водії танків, гаубичних самохідно-артилерійських установок, БМП, наземні авіаційні спеціалісти, плавсклад, десантники, спецназівці, льотчики тощо. Це дозволить у середньому збільшити розмір їх грошового забезпечення від 3,9 тис до 5,4 тис гривень порівняно з 2018 роком.

Також зростуть і щомісячні премії військовиків Сил спецоперацій, Десантно-штурмових військ, морської піхоти, екіпажів надводних кораблів. Проте, це підвищення не стосується тих, хто служить у штабах згаданих військових угрупувань та підрозділах забезпечення.

Середній розмір грошового забезпечення контрактника Сухопутних військ становитиме 11,3 тис, а молодшого офіцера – 15,9 тис гривень.

В’ячеслав Салахов запевнив, що Міноборони вдосконалюватиме та спрощуватиме систему грошового забезпечення військовослужбовців відповідно до досвіду армій провідних країн світу. Пріоритет – за створенням умов, коли розмір грошового забезпечення військової людини залежатиме від якості та складності виконуваних ним завдань, його професійного рівня. Департамент фінансів МОУ спільно з Генштабом опрацює цього року зміни в механізмі отримання (підтвердження) класності військовослужбовцями та збільшення виплат за класну кваліфікацію. Також тут міркують над тим, як поліпшити грошове забезпечення строковиків – ймовірно, буде прив’язка до розміру мінімального прожиткового мінімуму, та курсантів військових вишів. Ці питання потребують додаткових асигнувань, тому, скоріше за все, їх повністю вирішать вже наступного 2020 року.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх