EN|RU|UK
Блоги Роман Насиров
  143  3

Чому наші люди працюють на ВВП інших країн?

Трохи невеселої статистики. Від 7 до 9 млн українців працюють за кордоном. Це за даними Міністерства соціальної політики. І це половина працюючих українців. 

За три квартали 2018 вони переказали додому $ 8 млрд - тобто за рік буде приблизно 11 млрд доларів США. На 2 млрд більше, ніж було у 2017. Приватні перекази тільки за липень-серпень 2018 - 7,5% від ВВП країни. Це офіційні дані Нацбанку. 

За новою програмою МВФ протягом 14 міс. надасть Україні $ 3,9 млрд. Це майже втричі менше, ніж люди переказують із заробіток за рік. 

Зрозуміло, найбільше українців працюють у Польщі. Поки що. Кілька тижнів тому уряд Німеччини таки схвалив два законопроекти, які точно вплинуть, а згодом істотно змінять трудову міграційну ситуацію і в Україні, і в Польщі. В Німеччині середня зарплата вдвічі вища, ніж у Польщі, плюс мільйон вакантних робочих місць. Як тільки німецький ринок праці відкривається для українців, експерти прогнозують, що Польща втрачає до третини росту ВВП. 

Було би цікаво побачити цифри і почути думку в Україні: А скільки втрачає українська економіка, якщо до половини працездатного населення працює поза межами України? І чому український бізнес сьогодні замість того, щоб інвестувати кошти у власний розвиток, все більше схиляється до того, щоб не ризикувати і почекати реальних змін?Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх