EN|RU|UK
Блоги Сергій Пархоменко
директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД
  201  0

Кандидатам в президенти не дадуть "замовчати" тему Криму

28 грудня представники міжнародної кампанії LIBERATE CRIMEA оголосили про початок акції "Кандидате, скажи: чий Крим?".

Метою заходу є визначити не лише, хто з політиків готовий реалізовувати державницьку концепцію деокупації Криму, хто готовий брати на себе відповідальність за цей процес, але й повернути риторику щодо повернення півострова в ріжну гавань, про що мало хто з провідних політиків нині воліє говорити.

"Ми будемо моніторити програми та передвиборчу риторику кандидатів щодо трьох ключових моментів: наявності плану деокупації півострова, плану заходів щодо захисту прав людини в анексованому Криму та плану захисту колективних прав кримськотатарського народу", - наголошує керівник Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

"Про Крим воліють говорити лише в контексті чергових агресивних дій РФ, як от у Керченській протоці, або ж під актуальні дати чи в ситуації з політвязнями. Разом тим проросійські реваншисти заявлять про необхідність дати в Крим воду, бо там "наші громадяни помирають через посуху". Крим має овернутися до політичного порядку денного - ми пропонуватимемо кандидатам, які не висловлять свої позиції щодо Криму, вдягнути футболку з написом LIBERATE CRIMEA і публічно заявити, що Крим це Україна. Якщо цього не буде зроблено або ж кандидат чи член його команди заявлять протилежне, повторять постулат російської пропаганди, то отримають символічну "чорну мітку", - відзначають в  Центрі зовіншньополітичних досліджень ОПАД ім. Никонорова (Центр також є партнером кампанії LIBERATE CRIMEA).

Додамо, що кампанія LIBERATE CRIMEA згуртувала декілька десятків громадських організацій українців і кримських татар в Україні й за кордоном і вона не робиться під жодного кандидата чи політичну силу або офіційну структуру. 


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх