EN|RU|UK
Блоги Петро Олещук
Політолог
  3185  34

Зеленський "вкотився" у вітальню української політики

Всі коментують інтерв'ю Зеленського. Це, до речі, показово, бо там, власне, нічого "смішного" не було. Типовий політичний виступ. Отже, Зеленський як політичний діяч непомітно "вкотився" у вітальню української політики.

Дивно, що дехто з колег вважає за підсумками інерв'ю, що Зеленський не балотуватиметься. Якраз я більш ніж переконаний тепер (відсотків на 90), що балотуватиметься. Адже видно, що до інтерв'ю Гордона він готувався (хочете зрозуміти, що таке "політично-непідготовлене інтерв'ю митця" - подивіться Винника). І готувався саме таким чином, аби максимально "розкидати" політичні "зачіпки" для власного виборця, і одночасно не сказати чогось, що могло б зашкодити його рейтингу.

Ну а те, що не сказав, що балотується, а "думає про це" - це теж цілком логічно. Поки що його рейтинг рухається вгору без будь-яких офіційних декларацій. Навіщо поспішати? Але думаю, що повторювати помилки Вакарчука (тягнути нескінченно довго і просити себе вмовляти) він не буде. Тож відкрита декларація участі у виборах, мабуть, чекатиме на нас дуже скоро.
Щодо самого змісту інтерв'ю. Як на мене, є у нього одна корисна для політика риса - реалізм у розумінні власних можливостей.

Зокрема, у розумінні того, що рейтинг на даний момент - це навіть ще не "аванс" йому як політику, а просто протест та своєрідне вираження невдоволення. Його як політика просто ніхто не знає. Тож вдавати з себе у цій ситуації "месію" - марна справа.

Але свого потенційного, вічно незадоволеного виборця, він, здається, відчуває. Тому і озвучує близькі для цього виборця ідеї: мінімізація ролі держави, практика референдумів, один термін для президента тощо. Хоча тут, мабуть, є і потенційна проблема для нього як політика, адже не ясно, наскільки до подібного "лібералізму" готові всі його виборці?
Ну і про "клоуна", яким його називають "апологети" діючого президента. Насправді, у публічному просторі значна частина депутатів від провладної більшості виглядає більшими клоунами. У Зеленського в інтерв'ю, до речі, все було значно серйозніше, ніж під час більшості засідань ВР. Ну, коли депутати починають розігрувати всі свої вистави у жанрі "патріотичне травесті", або влаштовують черговий реслінговий чемпіонат перед камерами. Вони розмили межу "серйозної" і "несерйозної" політики, тож тепер сказати, хто "серйозний", а хто "несерйозний" політик - важко. Але ясно, що тут теж у Зеленського є певна проблема, адже частина виборців буде, очевидно, сприймати його як "Голобородька", а частина - чекатиме чогось якісно іншого. Цікаво буде, як він це сбалансує.

В принципі, нічого нового. Думаю, всі давно чогось подібного чекали. Не бачу підстав для здивування.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх