EN|RU|UK
Блоги Станіслав Федорчук
політолог, волонтер, Голова Правління ГО "Українська народна рада Донеччини та Луганщини"
  231  0

ГЕРОЇ УКРАЇНСЬКОГО ДОНБАСУ

Чи маємо ми цілісне уявлення про процес розгортання російської окупації на теренах Донеччини та Луганщини, наскільки усвідомлюємо події в контексті розгортання російської спеціальної операції, з залученням професійних диверсантів та найманців? І зрештою, що ми знаємо про Опір на окупованих територіях, про тих українських героїв, які вирішили не чекаючи нікого і нічого боротися з російськими окупантами? А головне – чи усвідомлюємо реально обставини в яких постав українській Опір, коли за самоусунення політичної влади Києва місцева влада разом з окупантами почала встановлювати новий режим?

Важливо усвідомити, що відповіді на ці питання є вкрай важливими для перемоги над зовнішнім ворогом, а не тільки з міркувань меморіальних практик чи вправ для істориків.

Документально-телевізійний цикл «Герої Українського Донбасу» - це документальне дослідження процесу російської окупації Донеччини та Луганщини, здійснене аналітичним центром Фабрика думки «Донбас» та творчим об’єднанням «ВИДИВО» спільно з Міністерством інформаційної політики України за підтримки Фонду на підтримку демократії (NED), Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Наразі це цикл, який присвячений Леоніду Краснопольському, дизайнеру та українському волонтеру, який будучи представником єврейської громади Донецька став одним з лідерів волонтерського руху в Дніпрі, Володимиру Жемчугову, Герою України, українському партизану з Луганщини, який здійснив численні диверсії та потрапив до російського полону,  Ігорю Козловському, всесвітньо відомому вченому-релігієзнавцю, який потрапив у полон в Донецьку, волонтерці Лілії Українській (Болбат) з Маріуполя, волонтерці Марічці Подибайло, добровольцям Олександру Соболю та Ярославу Копилу, керівнику партизанського загону «Равлики», добровольцю Богдану Чабану, пастора та волонтера Геннадія Мохненка, добровольцю та розвіднику Руслану Пустовойту, Роману Світану, раднику голови Донецької ОДА в 2014 році.


Це історії, які в жоден спосіб не цензурувалися і не піддавалися редакційній обробці, в яких кожен герой сюжету мав можливість розказати про свої спогади та відчуття, власне бачення причин та наслідків російської агресії на території Донеччини та Луганщини.

Вони спростовують російський міф про те, що Донеччина та Луганщина безвольно віддалися у руки російських окупантів та підважують російську пропаганду, яка хотіла вбачати серед місцевих мешканців тільки колаборантів та учасників масовок для російського телебачення.

Я щиро запрошую кожного з Вас прийти та подивитися ці сюжети про героїв українського Донбасу, на цих мужніх людей та їхні історії. Не кожен з нас народжений героєм, але в кожного є можливість вшанувати тих, хто став таким завдяки своїй волі та мужності.

Хтось буде нарікати на мороз за вікном, хтось поспішатиме додому з роботи. Але життя триває – точиться війна, в тому числі, війна за наші душі та переконання. Давайте будемо цього вечора разом з героями українського Донбасу, тими, хто тримав і продовжує тримати наше небо.

Чекаємо на Вас сьогодні у Києві, 20 грудня о 19:00 в кінотеатрі «Жовтень». Вхід вільний.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх