EN|RU|UK
Блоги Марія Томак
правозахисниця, координатор у Медійна ініціатива за права людини
  482  0

Квиток на волю: журналіст Станіслав Асєєв

Продовжуємо публікувати інформацію про полонених та заручників Донбасу напередодні суботньої акції на їх підтримку.

Станіслав Асєєв - журналіст та блогер з Макіївки.

Після початку подій на сході навесні 2014 року, Асєєв під псевдонімами Станіслав Васін та Джеррі Томс працював у непідконтрольному українській владі Донецьку, співпрацював із газетою Дзеркало тижня - Зеркало Недели та Радіо Свобода. На початку червня 2017 року його викрали представники незаконних збройних формувань.

Мама та старенька бабуся журналіста досі живуть на непідконтрольних територіях. Перший місяць вони нічого не знали про сина та онука. 16 липня 2017 року екс-нардеп та колишній однокласник Єгор Фірсовнаписав: "В МГБ ("ДНР") офіційно підтвердили, що його затримано. Звинувачують у шпигунстві, як і всіх раніше затриманих журналістів". У грудні 2017-го після великого звільнення, від "сусідів" по камері вдалося дізнатися, що журналіста катували електричним струмом.

У серпні 2018 року на телеканалі "Росія 24" вийшов сюжет під назвою "Український журналіст-шпигун". У ньому Асєєв нібито визнає свою співпрацю з розвідкою. Як з’ясувалося, зробив це під тиском - його шантажували та пригрозили кинути до в’язниці матір, якщо він відмовиться це говорити на камеру.

Від часу викрадення про долю Станіслава Асєєва пишуть Human Rights Watch та Amnesty International, звільнити журналіста вимагають уряди різних країн та колеги.

15 грудня об 11.00 на Майдані Незалежності у Києві – акція на підтримку військовополонених та заручників проросійських сил на Донбасі Квиток на волю. Його мають отримати всі полонені. Медійна ініціатива за права людини протягом тижня публікує історії людей, аби привернути увагу до долі тих, хто опинився в заручниках незаконних збройних формувань

#FreeAseev

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх