EN|RU|UK
Блоги Андрій Кисіль
депутат Сумської обласної ради, голова депутатськоі группи За людей , член комісії з питань промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та паливно-енергетичного комплексу
  1271  1

Газовий «сюрприз» - що робити ?

По всій Україні, споживачі природного газу, які мають лічильники,  почали отримувати платіжні повідомлення  з «донарахуваннями»:  витратив, приміром, 50 кубометрів газу, то заплати ще за три. Такий подарунок під ялинку своїм клієнтам вирішили зробити облгази, напевне, вважаючи, що одних регулярних збільшень ціни на газ недостатньо, щоб довести людей до відчаю.  Тож усім споживачам нарахували кількатисячну «заборгованість», яка начебто утворилася за останні три роки, і люб’язно запропонували гасити її поступово, а не оплачувати всю суму відразу. Аргументували це тим, що лічильники в точках передачі газу з газотранспортної системи до газорозподільної системи здійснюють вимірювання при одній температурі, а лічильники у споживачів – при іншій, відповідно, цифри виходять різні і оператори ГРС недоотримують кошти за той газ, яким вони і так майже безкоштовно обдаровують своїх споживачів. Відтак і накопичилася заборгованість, яку тепер заднім числом вирішили перекласти на плечі українців – пенсії ж бо й зарплати ростуть, то невже не знайдеться трішечки грошей доплатити за спожитий три роки тому газ?

Сумська область не стала виключенням – місцеві мешканці також отримали «листи щастя» від «Сумигазу» і додаткові кубометри газу у платіжках. І звичайно, розгубилися, не знаючи, що робити: брати на себе цей «борг», чи не брати, платити за додаткові кубометри, чи не платити? 

Донарахування однозначно зроблено незаконно. Ще 23 листопада НКРЕ заборонила операторам ГРМ проводити донарахування за природний газ, і направила всім операторам, у тому числі – й «Сумигазу» відповідні постанови з прямою забороною таких дій. Вже зробив відповідну заяву і «Нафтогаз», представники якого зазначили, що облгази вже отримують компенсацію за виробничо-технологічні втрати, оскільки вона закладена в тариф. Тобто споживачів заставляють заплатити за одне й те саме двічі.

Що потрібно робити у цій ситуації споживачам? Деякі безвідповідальні політики вирішили заробити собі популярності у народу рішучими заявами: платити не треба, йдіть у суд, оскаржуйте нарахування. Але давайте дивитися правді в очі: розгляд справи у суді буде тривати місяці, а то й роки – а субсидій людей позбавлять вже наступного місяця після того, як вони не розрахуються за квитанцією.

Тому споживачам цього місяця доведеться заплатити всю нараховану їм суму, включаючи оплату за незаконно додані куби. А завдання органів влади – швидко захистити людей, а не залишати їх сам на сам з їхніми проблемами. Це обов’язок органів влади, обов’язок депутатів різних рівнів, які повинні підключитися до вирішення цього питання на державному рівні, якщо вони справді представляють інтереси своїх виборців.  Ми повинні швидко відреагувати на цю спробу грабунку мешканців області,  направивши звернення і депутатські запити до Антимонопольного Комітету і НКРЕ, які мають негайно припинити донарахування і вирішити питання про повернення людям незаконно отриманих від них коштів, врахувавши їх в оплату за наступний місяць. Держава для того й існує, щоб захищати інтереси людей, а не дозволяти монополістам знущатися над ними. Наступного місяця люди повинні заплатити за газ не більше, ніж завжди, а менше. Ми розуміємо, що кожному олігарху хочеться отримати подаруночок під ялинку у вигляді десятка-другого мільйонів, незаконно здертих зі споживачів – але цього не буде. Кошти, які люди переплатять цього місяця, мають бути їм повернуті – і не колись, коли їх кілька разів прокрутять і відмиють, а відразу!

Самі ж депутати мусять  не відсиджуватися по кутках, чекаючи, поки в Києві щось вирішать, а іти на свої дільниці, до своїх виборців, і пояснювати їм, що відбувається і що потрібно робити. Щоб люди знали, що їх не полишили наодинці з їх проблемою, що вона вирішується і обов’язково буде вирішена!Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх