EN|RU|UK
Блоги Ігор Мосійчук
Народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
  99  0

ПРО ОБ'ЄДНАВЧИЙ СОБОР ТА ВИБОРИ ПРЕДСТОЯТЕЛЯ ПОМІСНОЇ ЦЕРКВИ

Нарешті стала відома дата проведення об’єднавчого Собору, на якому буде утворено Українську Помісну Православну Церкву, та обрано її предстоятеля. Це надзвичайно важлива подія, як в церковному, так і державному житті України.

В контексті цього, як вірянин УПЦ КП, та народний депутат України, хотів би звернутися, в першу чергу, до політиків, та просити їх утриматися від спокуси вплинути на обрання предстоятеля Помісної Церкви. Ваше бажання мати особистий політичний вплив на новостворену Церкву може призвести до того, що українці отримають не Помісну, а надомну церкву однієї особи. Це однозначно не буде сприйнято українством, і може призвести, не доведи Господи, до поглиблення розколу в українському православ’ї.

Окремо хочу зупинитися на статусі майбутньої православної Церкви. Українці, велика та самодостатня Нація, православних в Україні більше, ніж в Росії та Греції з Туреччиною разом узятих, і саме тому українська Церква заслуговує виключно на статус Патріархії, рівної серед рівних православних Церков світу, а не будь чиєї митрополії.

Всі ці надважливі питання, а саме створення Української Помісної Православної Церкви, затвердження статуту, і відповідно статусу Помісної Церкви, обрання її предстоятеля - це виключна прерогатива об’єднавчого Собору і тільки Собору! Участь в Соборі братимуть ієрархи, клір та чернецтво, а також віряни православних Церков України. Тут хочу нагадати, що перед Господом Богом всі віряни рівні, незалежно від того хто вони: президенти, міністри, нардепи, робітники, селяни...

В прийнятті рішень, пов’язаних з утворенням Української Помісної Православної Церкви, як на мене, слід керуватися виключно канонами православної Церкви та українською православною традицією, а не вказівками з будь-яких закордонних центрів!
На цьому стояли, стоїмо і стояти будемо!
З нами Бог і Україна!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх