EN|RU|UK
Блоги Євстратій Зоря
Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (в миру – Іван Володимирович Зоря). Речник УПЦ КП.
  1881  10

Щодо питанні обрання Предстоятеля єдиної помісної УПЦ

Патріарх Філарет ще 19 листопада публічно заявив, як він буде діяти, в тому числі у питанні обрання Предстоятеля єдиної помісної УПЦ.

Тож прошу послуговуватися першоджерелом, а не коментарями чуток, поширення яких лише перешкоджає досягненню рішень, прийнятних для всіх учасників процесу. В чому, власне, на моє переконання, і є мета поширення таких чуток. Чим особливо зараз перейнялися засоби московської масової дезинформації.

Еккл 3:1,7 : "Усьому свій час, і час усякій речі під небом: ...час мовчати, і час говорити"

Мф 26:60-63: "Наостанок, прийшли два лжесвідки і сказали: Він говорив: можу зруйнувати храм Божий і за три дні збудувати його. І, вставши, первосвященик сказав Йому: чому ж нічого не відповідаєш, що вони проти Тебе свідчать? Ісус мовчав."

Мф 27:12-14: "І коли звинувачували Його первосвященики і старійшини, Він нічого не відповідав. Тоді говорить Йому Пилат: чи не чуєш, скільки свідчать проти Тебе? І не відповідав йому ні на жодне слово, так що правитель вельми дивувався."

Лк 23:8-9: "Ірод же, побачивши Ісуса, дуже зрадів, бо давно вже хотів Його бачити, тому що багато чув про Нього і сподівався побачити від Нього яке-небудь знамення. І ставив Йому багато запитань, але Він нічого не відповідав йому."


Якщо на якість заяви чи чутки не дається коментар, спростування чи відповідь - це не означає, що немає чого сказати чи що поширюване - 100% правда.

Є речі, на які мовчання - найкраща відповідь.

P.S. З наближенням Собору число "релігієзнавців" та коментаторів теми росте в кубічній прогресії. "Каждый мнит себя стратегом, видя бой со стороны". Хоча є низка речей, які коментувати ще не час, бо праця триває, і шум навколо них зчиняється не для її успіху, а якраз навпаки.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх