EN|RU|UK
Блоги Петро Олещук
Політолог
  198  1

"Cоюзник" США

Всі офіційні посадовці люблять називати у нас США "союзником".

Цікаво, на підставі чого вони це роблять?

Сьогодні річниця підписання "Будапештського меморандуму". Підписання цього документу було б неможливим без надзвичайно активного тиску США. Окрім даного документу політика роззбоєння України була офіційною позицією США протягом тривалого періоду. Фактично, будь-яка допомога Україні прив'язувалася до програм із роззброєння. Це говорить про стратегічну політичну лінію.
США, загалом, можна зрозуміти. Непрогнозований уламок імперії з великими арсеналами - це не той фактор, який потрібен у світових розкладах. Але це так само свідчить, що США навіть теоретично не розглядали Україну в якості союзника. Інакше би їх інтрес не обмежувався лише роззброєнням.

Знову ж таки, я не обвинувачую США у тому, що ми опинилися 2014 року без армії. Ні, це ми все - самі. Але стверджувати, що США були колись союзниками України, може лише або цинічний пропагандист, або наївний романтик. Статус союзника США - це дуже серйозно. Звісно, теоетично ми могли би ним бути, але не в якості корупційного уламку імперії з політичною елітою, ідентичною до самої імперії. Поки що ми - об'єкт обмеженої допомоги США, що спрямована на протидію агресивним спробам Росії переглянути світовий порядок.

P.S. Я знаю, що мені скажуть, що США "підтримують Україну". Друзі, не нас вони підтримують, а свої принципи, які, як це не дивно нам чути, мають у межах політики США значення. Ну і не можна просто так публічно зробити вигляд, що агресія Росії - це норма. Точніше, можна, але це зробить тебе самого об'єктом атак.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх