EN|RU|UK
Блоги Олег Медведчук
Громадський діяч; голова ГО Патріотичне братство прикордонників України; учасник війни з Росією, керував тактичним угрупованням ДПСУ в секторі М зони АТО (2014р.); генерал-майор (в запасі)
  343  0

Потрібна зброя? Вона поруч

Досить часто зустрічаю думки, що розмовляти українською - не обов`язково означає бути патріотом. В обґрунтування наводиться вагомий приклад про те, що  хлопцям на передовій російська мова зовсім не заважає захищати Україну. Погоджуюсь з цим. Одночасно хочу дещо пояснити. 

Зброя буває різною. 

Військові  втрати ворога це «+». Тільки не забувайте, що сучасна Україно-російська війна має назву - ГІБРИДНА. В ній РФ витрачає масу ресурсу для пропаганди на кшталт «українська мова - малоросійськоє нарєчіє». Тобто ворог хоче закласти в мозок  руйнівну ідеологію зі змістом - «України,  як Держави не існує». 

Не завадить навести приклад, що за часів спільного існування України та Московії (у різних її формаціях), українську мову забороняли понад сотню разів. 

Тому треба боротися з противником, щоб додавалося «двухсотих» як на військовому так і на ідеологічному фронті. І наша мова в цьому є зброєю. А як тлумачить військовий Статут, - воїн повинен дбати про свою зброю та удосконалювати навички в її застосуванні. 

Таким чином, стає вкрай актуальним ствердження:
розмовляти українською - завдавати шкоди російському агресору. 

Відмовитись від російської цілком реально. Маю власний досвід.
Я народився в родині військового. Коли, за радянських часів батька перевели в Україну був вже в старшому класі. І хоча вся моя родина має українське коріння, за правилами, що існували в той час, мене звільнили від вивчення рідної мови - радянська імперія дбала про своє майбутнє.
Офіцером я став в 1993 - му, коли Україна отримала незалежність. Українську, як ділову мову опанував швидко, хоча поза службою розмовляв російською - як більшість. З початком війни від діалекту мокшів відмовився принципово. 
А як інакше?
По-перше: РФ ввела війська в Україну «чтоби защітіть рускогаворящєє насєлєніє». Тобто окупаційна логіка не для мене;
По-друге: російською розмовляє ворог, який захоплює нашу землю та хоче щоб Україна перестала існувати взагалі. 

Потрібна зброя? Вона поруч.

Говоріть українською! 


Слава Україні!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх