EN|RU|UK
Блоги Євген Власенко
член виконкому Європейської лотерейної асоціації
  128  0

З лотерейним білетом проти Армади, або допоможіть лотереям, і вони допоможуть вам

У далекій європейській країні, що розташувалась серед островів, жила-була дівчинка на ім’я Ліза. Від своїх ровесниць вона відрізнялася лише тим, що була королевою.

І ось коли Ліза вже стала Єлизаветою Першою, то побачила, скільки негараздів в її королівстві: грошей в казні мало, іспанська Армада з моря підпирає, свій флот слабкий та й укріплень обмаль, а піддані податки платять погано. Думала королева, думала, та й вирішила започаткувати першу в Британії лотерею і зібрати гроші на державні справи.  А щоб зацікавити населення від центру до околиць, запропонувала безліч призів для переможців.

І було це в далекому 1566 році. А щоб про цю новину дізналися по всій країні, розіслала вона перші рекламні матеріали - промоутерів зі свитками та картини з призами, які будуть розігруватись. Ось такий маркетинг від Єлизавети ще у 16-му столітті!

Три роки розповсюджували лотерейні квитки-свитки королівські промоутери. І продали стільки, що вистачило грошей і на флот, і на укріплення, і на перемогу над Армадою, та ще й відсвяткувати та поздоровити переможців. Тираж був лише один, у 1569 році, але який!

Всім відомо, як британці шанують традиції. Сьогодні лотереї – основний спонсор національного кіномистецтва та спортивного руху Великої Британії. На Олімпійські Ігри, що проходили в Лондоні в 2012 р., було зібрано 2,2 млрд лотерейних фунтів. За останні майже 25 років британські лотереї профінансували культуру, в першу чергу кіно, та спорт на 35 млрд фунтів! 

Ось така британська історія, яка для нас звучить, як казка. Виявляється, англійці майже 460 років тому розуміли краще від нас зараз: лотереї можна ефективно використовували для зміцнення держави.

А ми замість бодай якогось регулювання лотерейного ринку  маємо  лише сяйво чисельних залів ігрових автоматів, від яких немає зиску ані  спорту, ані культурі, ані обороні.  

А в чому мораль? Якщо держава та чиновники підтримують лотереї, то у відповідь казна отримує величезний ресурс і можливості для розвитку суспільства та країни.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх