EN|RU|UK
Блоги Петро Олещук
Політолог
  3490  10

Що насправді відбулося у Керченській протоці?

Очевидно, ми спостерігаємо перехід Росії до нового етапу модерного імперіалізму - встановлення власного суверенітету де факто, "явочним порядком". І, судячи зі світової реакції, Росія повністю досягла своїх цілей.

По суті, до чого зводиться позиція Росії? Українські кораблі порушили їх кордон. Хоча є документи, із яких ясно слідує, що ніхто нічого не порушував. І Росія ці документи не денонсує, вона їх просто ігнорує.

Таким чином, Росія продовжує ставити себе вище за міжнародне право. Це важливо, адже, схоже, що на думку російських керманичів саме це є необхідним атрибутом "наддержави".
Росія намагається вдавати США. Звісно, так, як сама це все уявляє.

Що далі?

Явочне розширення суверенітету світ проковтнув. Тепер Росія продовжить експериментувати в цьому напрямку. Найочевидніші кандидати - українське узбережжя Чорного моря. Я би особливо подивився би на острів Зміїний. Він розміщений стратегічно, за повного переважання на морі окупація його - питання не дуже складне. Можуть просто продовжити піратство у Чорному морі.
Це все буде лише декларацією Росії свого статусу "наддепжави". Тобто, того, хто не обмежений приписами, а лише власними інтересами.

Цікаво, що анексію Криму вони ще хотіли вписати в актуальну правову парадигму. Всі ці референдуми, вибори, конституційні акти.... Тепер, очевидно, вони не сильно цим переймаються, що логічно. Реакція інших гравців залежить не від формальних процедур, а від реальних розкладів сил.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх