EN|RU|UK
Блоги Андрій Клименко
Керівнк Кримського департаменту "Майдану Закордонних Справ", головний редактор BlackSeaNews
  7665  32

Щодо ідей перекриття Босфору

Конвенція Монтрьо як відповіді РФ за Керченську протоку.

Хотів написати окремий детальний пост, але катастрофічно немає часу. Є більш важливі та вкрай нагальні справи. В наявних правових умовах це неможливо. Не витрачаймо час. Швидко порадився з тим, хто дуже добре знає цей предмет (Богданом Яременком, не просто тому що дипломат, а тому що ще й колишній генконсул в Стамбулі і представник України в в ОЧЕС). Ось до чого ми прийшли.

Конвенція Монтрьо дуже складна в мові і для розуміння. Зокрема для обчислення тонажності кораблів та суден і строків. Але про прохід військових суден дуже однозначна. Заборона може бути, якщо сама Туреччина відчуває загрозу для себе, якщо Туреччина у війні, для воюючих чорноморських країн. Для воюючих чорноморських країн – ми так розуміємо, що для усіх (інакше Туреччину втягнуть в конфлікт на чиємось боці).

Тому, якщо ми переконаємо турків, що ми у війні з РФ, вона перекриє протоки для обох сторін. І ми залишимось з тим, що є. Навіть без права на відвідування Туреччини або приходу нових кораблів з США чи від когось, де ще домовимось. Росіяни теж з тим, що є. А в них є набагато більше. Хіба що на бази повернуться ті кораблі, що зараз в Сирії. Чим усе це нам допоможе ми не розуміємо.

Для комерційних кораблів окремої держави перекрити протоки на основі Конвенції Монтрьо неможливо. Тим більше, що і сенсу немає.

Пропозиції "Майдану Закордонних справ" від 23 травня 2018 по санкціям проти азовських та чорноморських портів РФ за обслуговування морського трафіку до окупованого Кримського півострову - кращі і набагато більш реалістичні.

Таким чином – заклики до застосування Конвенції Монтрьо можна розцінити або як відволікання уваги, типу: ми щось робимо, дивіться - на святе замахнулись; або ж просто як привід для поширення освіти та інформованості на широкий загал, щоб багато людей хоча б її прочитали.

(Текст Конвенції)

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх