EN|RU|UK
Блоги Богдан Яременко
Голова правління Майдан Закордонних Справ
  290  3

Українську владу негарно лихоманить

Один закликає Німеччину відрядити в Чорне море військові кораблі... Ну, ви поцікавтесь, скільки їх у Німеччини є, а скільки потрібно для забезпечення власної безпеки на морі?

Інший публічно закликає Туреччину закрити Босфор для російських військових кораблів. Так, ніби наявних в Чорному і Азовському морях військових кораблів Росії замало, щоб домінувати.

Ну, і непогано би почитати Конвенцію Монтрьо, яка передбачає, що Туреччина може перекрити протоки для військових кораблів воюючих чорноморських держав. Для обох. А тут відразу дві проблеми - чи потрібні нам такі санкції проти ВМСУ, і як переконати Туреччину, що Україна і Росія воюючі держави, якщо навіть вводячи воєнний стан Порошенко заявляє, що це не означає війну з Росією?

А ще зважте, що підтримуючи Україну, Туреччина публічно вимагає від Росії забезпечити принцип свободи мореплавства в Азовському морі і Керченській протоці. Що потрібно їй, але вигідно і для нас.

Так як Туреччина може вимагати від Росії забезпечити свободу мореплавства в одній протоці, і водночас заборонити їй те саме в іншій?

Отямтесь, стратеги, - немає кораблів НАТО. Є військові кораблі держав-членів НАТО. І усі країни НАТО розвивають свої військово-морські сили не з розрахунку, що триматимуть бойові кораблі в Чорному морі на підхваті у України.

Одна справа, коли такі дурниці публікуються обивателями в Фейсбук. Але державні ініціативи, пропозиції і звернення не можуть бути позбавленими сенсу і можливості реалізації.

Не підігруйте Путіну. Думайте. Розраховуйте на себе. Пояснюйте свої наміри і плани. Не просіть від друзів те, що вони не можуть для вас зробити, бо все рівно не отримаємо цього, але втратимо друзів.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх