EN|RU|UK
Блоги Дар'я Мєлькіна
Театральний менеджер
  284  2

"Добро пожаловать или посторонним вход в...". Пристрасті за УКФ. Частина 3/4.

Частина 3. Бюджети проектів. Куди поділися гроші?

Більшість людей стали усвідомлювати, що бюджет України формується за рахунок кожного громадянина Украйни і ми маємо право знати, яким чином були реалізовані кошти з державного бюджету. Бюджети проектів-переможців конкурсу грантів від УКФ (Український культурний фонд) – не є секретом. АЛЕ… є моє власне велике здивування від побаченого на цих сторінках. 

У попередній частині про проектні заявки ще можливо було зрозуміти, якими координати знайти , за якими приймалися рішення, то тут таке враження, що бюджети або взагалі ніхто не читав або свідомо закривали очі. Що з цього гірше – не відомо, але результат є не втішним.

Частина 1. Адміністративна. //blogs/3097767/dobro_pojalovat_ili_postoronnim_vhod_v_pristrast_za_ukf_chastina_14

Частина 2.  Проектні заявки. //blogs/3098256/dobro_pojalovat_ili_postoronnim_vhod_v_pristrast_za_ukf_chastina_24

Зарплатні видатки.

Згідно з інструкціями УКФ, видатки розділу «зарплата та податки» не можуть перевищувати 20% від загального бюджету проекту.

Адміністрація УКФ залишила час на переговорний процес, протягом якого мав бути скорегований бюджет проектів-переможців, з огляду на офіційну заяву директора УКФ, Юлії Федів. 

АЛЕ… ми бачимо у фінальних бюджетах, узгоджених та підписаних з УКФ, зовсім іншу картину. Напевно, керівництво УКФ корегувало щось зовсім інше. Про це трохи згодом.

Проект «Осіння школа сценографії Національної спілки театральних діячів України» отримав фінансування у розмірі 183,7 тис. грн., де у бюджеті на виплати за статтями «Зарплата» та «Податки» закладено суму 67,5 тис. грн., що складає 37% від загального бюджету.

Вони такі не поодинокі…. А що далі? Дадуть грошей..) 

Відрядження та проживання.

У видатках проектів на відрядження сума рахунку на проживання та добові витрати за не може перевищувати норми Постанови Кабінету міністрів України № 98 від 02.02.2011 р.

Кого це хвилює? Проект «Підготовчий етап. Розробка художнього фільму "Леся Українка. Узлісся"» не дуже опікувався правилами, встановленими УКФ та постановою Кабінету Міністрів України. Вони мали рацію, бо договір був підписаний та має наступні статті видатків:

Місце призначення де будуть витрачатись гроші взагалі не вказано, але ми бачимо: авіаквитки Тбілісі-Київ-Тбілісі, які нібито натякають на те, що суми вказані у наступних статтях закладені на витрати у м. Києві, а саме:

2500 грн на добу – проживання (максимальна сума по Україні 650 грн. на добу).

1350 грн на добу – добові (максимальна сума по Україні 300 грн. на добу).

Чим далі перераховую якісь пункти, тим більше розумію, що адміністрація УКФ абсолютно впевнена, що їм можна все, АЛЕ ЧОМУ? (дуже важливе питання без відповіді)

Обладнання та нематеріальні активи.

Нарешті! Маємо можливість встановити, що саме корегувало керівництво УКФ під час переговорного періоду.  А саме, підтягували проекти під норми конкурсу….

Згідно умов фінансування Українським культурним фондом закупівля обладнання та нематеріальних активів не повинна перевищувати 20% від загального бюджету проекту. 

Доведеться приділити трохи більше уваги одному проекту.

На конкурс індивідуальних проектів подався проект «Придбання телевізійного обладнання для функціонування "Молодіжного телебачення Трускавця" у Львівській області», запитували 100% фінансування у розмірі 453 880,00 грн. Отримали 85 балів від експертів.

АЛЕ… Знов це АЛЕ… У рейтингу переможців назва проекту якимось чином змінилась на «Розвиток «Молодіжного телебачення Трускавця» у Львівській області», фінальна сума трохи зменшилась до 447 438,80 грн.

Якщо розглянути договір укладений між УКФ та Відділом освіти Трускавецької міської ради, то в робочому плані реалізації бачимо наступний текст: 

Оголошення процедури закупівлі через систему електронних торгів;

Підписання угоди на придбання обладнання… 

У пункті проектних ризиків вказано: 

Технічні ризики. Існує ймовірність постачання медійного обладнання з ушкодженнями. Медійне обладнання, яке буде придбано детально перевірятиметься та постачальна організація має надати гарантійні талони на кожне придбане обладнання.

Спогади про закупівлю нового обладнання зустрічаються протягом усієї заявки, у бюджеті будь-яка закупівля зникає, АЛЕ…  з’являється оренда обладнання та якісь містичні навчальні подорожі, згадування про які повністю відсутні в тексті проектної заявки...

Таким чином, проект трансформувався з закупівлі на розвиток. Не дуже гарно, але дуже результативно, з огляду на те, що кошти від УКФ вони отримали.

Заробітна плата для позаштатних працівників.

У бюджетах проектів є пункти, які суперечать Цивільному кодексу України. 

Цивільний кодекс України. Глава 61. Стаття 843. Пункт 3:

Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану їм роботу.

У проекті «Коло життя» позиція Executive producer, оплачується за договором ЦПХ: 

АЛЕ…  Цій людині на якійсь незрозумілій підставі також виділено кошти на переліт, проживання та добові. Ось так:

Взагалі має бути вказано маршрут людини, бо за місцем призначення визначаються розміри коштів закладених на проживання, АЛЕ то вже не важливо, бо цих видатків взагалі не має бути тут окремим пунктом…

Прозоре, цільове та ефективне використання коштів Українського культурного фонду

Цитата з «Закону України про УКФ» Стаття3. Пункт 2.

Забезпечує прозоре, цільове та ефективне використання коштів Українського культурного фонду;

Чи можна назвати прозорими та цільовими витрати на оренду обладнання, що перевищують ринкову вартість того самого обладнання?  

5-е місце у рейтингу переможців проектів національного співробітництва з загальною сумою балів – 91 посів проект «Імерсивна вистава-променад "Діалоги"».

Якщо пройтись за кожним пунктом, що вписано у бюджет даного проекту у графу оренди та пошукати в Інтернеті, намалюється приблизно наступна картина: 

У заявці (оренда): Навушники philips bass+ shl3070 (75 шт) – 4 500 грн – 10 вистав – 45 000 грн.

Перше посилання на продаж в Інтернеті пропонує наступне: 

Заявник пропонує орендувати 75 навушників визначеної марки та моделі за кошти на які можна придбати 82 шт. таких самих тільки нових. І так само за кожним пунктом оренди обладнання у цій заявці.

Давайте запропонуємо їм за власний кошт винаймати техніку? А державні кошти трохи навчимось рахувати… 

 Отримання прибутку від реалізації проекту. 

Хоча в умовах конкурсу прозоро прописано заборону отримання прибутку від реалізації проектів, що профінансовано УКФ, лише з метою реінвестування отриманих прибутків в проект. Але зовсім не зрозуміло яким чином взагалі це регулюється? 

Купа проектів, що має юридичний статус та може отримувати прибуток від реалізації квитків, у своїх заявках жодним чином не вказала як само цей прибуток буде ре інвестовано, а квитки тим часом продаються….

Заявник проекту «Імерсивна вистава-променад "Діалоги"» декілька разів у своїй заявці вказував на те, що буде запрошений цільовий глядач на безоплатній основі. 

В реаліях життя з’ясовуємо, що квитки не тільки не безкоштовні, а коштують 1150 грн за шт..

Куди подінуться гроші від продажу – не відомо…

Організатори вистави  «Burning Doors», переможці міжнародного конкурсу грантів від УКФ, продавали квитки на 2 дні показів вистави у тисячну залу Київського національного театру ім. І. Франка від 700 до 2500 грн. та обіцяли перерахувати кошти, отримані від продажу квитків, сім’ям політв’язнів. Але будь-який факт пожертви не є фактом реінвестування коштів, а значить не підпадає під вимоги конкурсу УКФ. 

Якщо хтось у приватній структурі витрачав би кошти таким же чином як бюджетна установа УКФ, це підприємство закрилося на самому початку. Ми не рахуємо те, що здається не наше, АЛЕ так, насправді безглуздо, витрачають саме наші гроші, бо кожен окремий громадянин України і є наповнювачем цього бюджету!

Частина 1. Адміністративна. //blogs/3097767/dobro_pojalovat_ili_postoronnim_vhod_v_pristrast_za_ukf_chastina_14

Частина 2.  Проектні заявки. //blogs/3098256/dobro_pojalovat_ili_postoronnim_vhod_v_pristrast_za_ukf_chastina_24

Далі буде… 


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх