EN|RU|UK
Блоги Валерий Ананьев
участник АТО, блогер, военный волонтер
  338  0

Чому ми роз’єднані?

Чи чули ви про пана Лева Троцького? Якого льодорубом вбили. А чи знали ви, що він відповідав за агітацію серед українського пролетаріату? Збереглися навіть його інструкції для агітаторів, де він прямо каже, що українців дуже легко роз’єднати і посварити одне з одним. І він правий.

Тому на повістці два важливих питання:
1) Чому ми роз’єднані?
2) На основі чого об’єднуватись?

На поточний момент об’єднаного суспільства немає, його не існує. Більше того, ми надалі легко піддаємося на роз’єднувальні маніпуляції. Ще більше: ці маніпуляції у більшості випадків проводять наші, українські "лідери думок".

Ось, до прикладу, є блогер з чималою аудиторією тисяч 150. Щоб розділити дискусійні сторони він придумує терміни "порохоботи" і "зрадофіли" і ми радо приєднуємося до однієї чи іншої когорти. Нашому герою так простіше, він гуртує навколо себе перших і поливає брудом других.

Виникає платформа для об’єднання інших лідерів думок і ось вже метальники бруду стоять не розрізнено, а у бойовому порядку, організовано і потужно виконуючи свою "роботу". Серед них навіть є, в принципі, талановиті блогери, але вони перетворюються на звичайних метальників лайна, розмінюючи свій талант на удавані перспективи. З іншого боку барикад теж формуються осередки агресивно налаштованих. Та вони розрізнені і бруд з їхнього боку летить в різні сторони і не завжди в ціль.

Та питання не в цих блогерах, а в нас – в людях, що піддалися на маніпуляцію, зачислили себе до якоїсь когорти (добровільно!), і тепер, не думаючи, готові з піною у рота казати на чорне біле, тому що так кажуть їх "лідери думок".

Чому ми роз’єднані? Тому що ми не освічені. Нам лінь перевіряти інформацію, розбиратися в "заумних" термінах, випрацьовувати свої власні принципи, не користуватися чужими. Пройшов час, і перші вже готові погодитися з можливістю красти заради добра. А другі приймають сторону відвертих ворогів держави, як тільки ті починають критикувати перших. Це все стало можливим не від великого розуму. Еволюція (чи вірніше "деволюція") розлому між світоглядами вражає.

Олігарх дає хабарі на найвищому рівні і організовує систему викачки грошей з населення, паралельно він же засновує фонд для лікування важкохворих дітей. Чиновник докладає певних зусиль для отримання автокефалії, але паралельно вибудовує (зберігає, відновлює – виберіть самі) монументальну ієрархічну систему корупції, яка з’їдає державу зсередини на всіх рівнях від великих бізнесменів до бабусь-пенсіонерів. Кандидат в президенти створює новий курс країни, але вивчення тексту цього документу демонструє, що значна частина його скопійована з статті вікіпедії московського економіста-українофоба Глазьєва, просто ctrl+C і ctrl+V.

В цих хитросплетіннях розібратися складно, але не неможливо. Якщо власної освіти не вистачає (як мені, наприклад) – шукай розумних незаангажованих людей. Перестань дивитися телевізор. Взагалі. Навіть Діскавері. Діскавері є в Інтернеті.

Дивись незалежне інтербачення, таке як у Роми Скрипіна. Дивись економічні програми, як ця наприклад: youtube.com/watch?v=tlzvyEmuq1M

Читайте справжніх економістів, як Sergey Fursa або Олександр Пацхавер.

Читайте чесних, відкритих людей, таких як Сергей Сергеевич або Roman Sinicyn, Мартин Брест

Перевіряйте інформацію, яку Вам "вішають на вуха". Можна тут ukrstat.gov.ua/ або тут bank.gov.ua

Дивись інтерв’ю незаангажованих журналістів, таких як Роман Скрипін, Yanina Sokolova. Вони можуть Вам не подобатись, але на їх ефірах немає цензури, сценаріїв і чіткого вектору розвитку розмови в користь якоїсь політичної сили. Перевірив особисто )

Хочете зваженої та беземоційної політичної аналітики – слухайте та читайте Айдер Муждабаєв. Ось його канал: youtube.com/channel/UCo1D6QXPYxlreDFS8FtAc4Q

ВОНИ ВСІ МОЖУТЬ ПОМИЛЯТИСЯ, АЛЕ ВОНИ ЧЕСНІ САМІ З СОБОЮ. Думай, ставай розумним, спілкуйся з розумними, читай розумних, але РОБИ СВОЇ ВЛАСНІ ВИСНОВКИ, БЕРИ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, і тоді я буду поважати твій вибір, яким би він не був.

Насправді не долучитися до маніпулятивно сформованих суспільних груп не так складно. Достатньо взяти на себе відповідальність за свої власні рішення. А от об’єднати суспільство – набагато складніше. Навколо чого об’єднуватися? Навколо лідера? Навколо ідеї? Навколо певної цілі? Ось це справжня тема для дискусії! Тема варта того, щоб її оговорити. Цьому питанню присвятимо окремий пост, а в коментарях пропоную її обговорити.

Facebook автора

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх