EN|RU|UK
Блоги НЦП
"Національний центр правозахисту"
  102  0

Беззаперечне право учасників бойових дій на пільговий проїзд

Право на безоплатний проїзд є беззаперечним та необмеженим жодними умовами – часом доби, наявністю в транспортному засобі інших пільговиків, поганим настроєм та фінансовим станом перевізника чи конкретного водія. Тобто, заборона пільгового проїзду в транспортному засобі є однозначними порушеннями вимог законодавства. Одночасно, такі ганебні порушення є системними та зі сторони держави жодним чином не усуваються.

Так, за Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інваліди війни та учасники бойових дій мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автобусами приміських і міжміських маршрутів та інше 

Дана пільга запроваджена на рівні законодавства України. Але реалізується вона діями перевізника та водія транспортного засобу. Водночас, зі звернень ветеранів війни до адвокатів, а також спостерігаючи самостійно в громадському транспорті вбачається, як при пред’явленні посвідчення учасника бойових дій водії грубо зверхньо виганяють бійців з транспортного засобу. Такими діями водій та власник маршруту ганебно перешкоджає в реалізації права на пільгу.

Виправдання зі сторони органів місцевого самоврядування, перевізників та власників автостанцій про відсутність фінансування зі сторони державного бюджету та невідшкодування витрат, пов’язаних з перевезенням пільгових верств населення не є обґрунтованими, справедливими та виправданими в сучасних реаліях життя.

Тому, рекомендую :

– фіксувати відповідні випадки загальнодоступними способами (фото, відео, свідки і т.п.);

– фіксувати дати, час, номер транспортного засобу, номер маршруту, особу водія, інформацію про перевізника;

– подавати скарги в письмовій довільній формі до органів місцевого самоврядування, Державної служби України з безпеки на транспорті, Міністра інфраструктури України, організацій захисту прав споживачів.

Звертаю увагу, що безпідставна відмова від пільгового перевезення пасажира є адміністративно-господарським правопорушенням та тягне за собою накладення штрафу в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неможливо змінити державу без зміни свідомості кожного з нас!

Наталія Фещик, адвокат, заступник Голови Комітету з питань координації надання правової допомоги учасникам АТО, членам їх сімей та переселенцям при Національна асоціація адвокатів України /Ukrainian National Bar Association 

Слідкуйте, далі буде  t.me/NCP_Ukraine

Підписуйтесь  instagram.com/ncp_Ukraine

Звертайтесь  ncp.ukraine@gmail.com

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх