EN|RU|UK
Блоги Роман Насиров
  61  0

Нічого не заважає Києву робити великі сучасні урбаністичні проекти.

Дубай був першим мега-містом, з принципово новою структурою економіки, новою стратегією розвитку. Сьогодні загальна вартість проектів там уже більше $370 млрд. 

Номер 1 у світі. І мова саме про будівництво та urban projects, не про нафту.

Для бізнесу потрібно створити умови:

- юридичну систему;

- сприятливий податковий клімат;

- судову систему;

- а також інфраструктуру для роботи та життя.

У наступні 10 років експерти прогнозують появу ще 10 нових мега-міст. І не тільки у розвинених регіонах. Столиця Шрі-Ланки розпочала великий амбіційний проект Port City, який прискорить процеси економіки нового типу.


Фактично з нуля буде збудоване ще одне місто у межах столиці. Там не буде ніякого виробництва – тільки зони для людей та бізнесу. У планах щодня приймати до чверті мільйона працівників офісів. Іншими словами, Port City – це 250 тисяч нових робочих місць для міста із населенням 750 тисяч. Для старту $1,4 млрд інвестицій. Загальна вартість близько $15 млрд до 2041 року.

Але є ще один важливий момент, про який реально варто згадати. Країна довгі роки була виснажена війною, яка за різними оцінками коштувала невеликій острівній державі не менше $200 млрд. Сама ідея про сучасний urban hub в Коломбо ще років 10-15 тому здавалася як мінімум дивною. Двічі проект ставили на паузу, потім кілька років шукали рішення проблем з точки зору природоохоронної складової. Але все вдалося владнати, проект запустили.

Київ має потенціал аж ніяк не менший, а набагато більший, ніж Коломбо. Такі проекти реально додадуть ресурс в економіку України. Інвестиції, інновації, сотні тисяч нових робочих місць. Не сумніваюсь, що у нас в Україні достатньо молодих і ефективних професіоналів, які готові реалізовувати подібні проекти.

Sri Lanka is building a $15 billion metropolis meant to rival cities like Hong Kong and Dubai


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх