EN|RU|UK
Блоги Роман Насиров
  57  0

Податок на виведений капітал, на жаль, залишиться просто мрією.

У проекті бюджету збільшено доходи за рахунок податку на прибуток. Додаткові 2,9 мільярди.

Отже – податку на виведений капітал не буде.

Наступний бюджетний рік Україна знову житиме у форматі економічної системи, яка не заточена на розвиток економіки і розвиток бізнесу. Хоча планувалося зміцнювати інвестиційний потенціал, оновлювати основні фонди, імпортувати інновації, залучати всі джерела інвестицій. Але. Ефективний з точки зору залучення внутрішнього інвестиційного ресурсу інструмент – ПнВК – не відбудеться.

Калька місяців тому Мінекономрозвитку опублікувало прогноз на 2019-2021 роки, де були наведені конкретні сценарії із цифрами. Експерти проаналізували в тому числі вплив та економічний ефект від введення ПнВК і скільки це коштуватиме державі. Введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток могло дати + 1,1% ВВП вже наступного року і 1,6% ВВП у наступні. Це якраз ті сприятливі податкові умови, які стимулюють інвестиції і дають імпульс економічному зростанню.

На жаль, замість стратегічно та економічно вмотивованих рішень уряду бачимо спроби просто звести бюджет і тиснути на бізнес, і підвищувати ставки, в тому числі ЄСВ. А ще потрібно якось мільярди боргів віддавати.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх